Nożownikowi z Lipin grozi dożywocie. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał od prokuratora 18-letni mieszkaniec Świętochłowic, który 8 czerwca w Lipinach zranił nożem 33-letniego mieszkańca tej dzielnicy, po wcześniejszym wtargnięciu do jego mieszkania.

Nożownik z Lipin

Tą sprawą przez kilka dni żyły całe Świętochłowice. Głównie za przyczyną lądowania w Lipinach helikoptera LPR, doszło tam bowiem do sytuacji zagrożenia życia. Tego dnia właśnie policjanci zostali pilnie wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Lipiny, gdzie doszło do ugodzenia nożem 33-letniego mieszkańca. Na miejscu stróże prawa ustalili, że pomiędzy pokrzywdzonym a młodym mężczyzną doszło do awantury, podczas której 18-latek zaatakował go nożem, zadając cios w szyję.

Sprawca został ujęty bardzo szybko, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie wcześniej policjanci przekazali zgromadzony materiał dowodowy. 18-latek usłyszał tam zarzut usiłowania zabójstwa 33-letniego mężczyzny. Na wniosek śledczych oraz prokuratora, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.