Nudelkula to nowe bistro na kulinarnej mapie Świętochłowic. Sprawdź, gdzie się znajduje

Nudelkula nam ślązakom kojarzy się często z wspomnieniami z dzieciństwa, w swojskiej kuchni, często w familoku, gdzieś w robotniczej dzielnicy. Z prostym, ale smacznym śląskim jedzeniem. Kiedyś nie kupowało się zbyt często makaronu, nudle kożdy robił som w doma. Ta swojskość i wspomnienia dawnych lat mogą wrócić, bo właśnie w Świętochłowicach otwarł się nowy lokal gastronomiczny, a jego nazwa to właśnie nudelkula.

Cover nudelkula

Jak czytamy na społecznościowym profilu tego lokalu, jest to klimatyczne miejsce na kulinarnej mapie, nie tylko Świętochłowic ale i całego Górnego Śląska, zlokalizowane zostało w dolnej przestrzeni zabytkowego budynku Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, w pomieszczeniach, które wcześniej zajmowała restauracja "U Franka".

Lokal oferuje menu oparte na kuchni śląskiej, serwując m.in. roladę z kluskami i modrą kapustą, żeberka z panczkrautem, żurek, czy wodzionkę ale znajdziemy tam również popularne i smaczne dania kuchni polskiej i europejskiej. Poza tym pyszne desery i aromatyczną kawę. To dobre miejsce na spotkania rodzinne, przyjacielskie i biznesowe. Zapewnia doskonały klimat, piękną oprawę, a także swojską, śląską atmosferę. Menu, jakie zostało opublikowane na fan-page Nudelkuli pokazuje, że ceny są tam wyjątkowo atrakcyjne i na każdą kieszeń.


W lokalu mogą być organizowane imprezy okolicznościowe, takie jak bankiety, urodziny, komunie, chrzty i stypy.

Co bardzo ważne, lokalem opiekuje się Spółdzielnia Socjalna o tej samej nazwie, która w połowie należy do gminy Świętochłowice. Dzięki temu znajdują tam zatrudnienie mieszkańcy naszego miasta. Warto się tam wybrać nawet dziś, a na pewno na niedzielny obiad już jutro.

Czytaj więcej tutaj: Bistro Nudelkula Świętochłowice


czytaj więcej:

Slonsko kuchnia

Erna warzi: przepisy na śląskie makówki, moczkę i karpia

Diety od Brokula

Problemy ze zdrowiem? Spójrz na to co jesz!

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Góra Hugona w Świętochłowicach

Parki, lasy i skwery w Świętochłowicach. Miejsca na spacer

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dominik Borczyk

Historia młodego dawcy szpiku