O włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Kierowca ze Świętochłowic surowo ukarany

Kolejna niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych. Dla kobiety z dwójką małych dzieci mogła się skończyć tragicznie. Kierowca ze Świętochłowic został surowo ukarany.

fot. Śląska Policja
Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

Blisko tragedii było pod koniec września na ul. De Gaulle'a w Zabrzu. Do przejścia dla pieszych podeszła kobieta z dwójką dzieci. Samochody na prawym pasie zatrzymały się, by przepuścić pieszą, ale lewym pasem pędził kierowca Daci. Na filmie udostępnionym przez śląską policję widać, że do tragedii było blisko. Na szczęście piesza zachowała ostrożność.

- Policjanci z Zabrza ustalili, że za kierownicą siedział 67-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skutek omijania pojazdów, które zatrzymały się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej ukarany został 2500 zł mandatem i 15 punktami – informują policjanci.


Zdarzenie zarejestrował samochodową kamerą inny kierowca i przesłał ja na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Mundurowi podkreślają, że dla drogowych piratów, osób łamiących w sposób rażący przepisy i totalnie lekceważących podstawowe zasady ruchu drogowego nigdy nie było i nie będzie taryfy ulgowej. Każde takie zachowanie będzie przez policjantów surowo karne.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Świętochłowicach. Zdarzenie nagrał inny kierowca i przekazał policji

Autor: Katarzyna Pachelska

23/11/2022

Tory kolejowe

Może Cię zainteresować:

Śmiertelne potrącenie na torach w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

28/12/2022