Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Świętochłowicach

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości nie będą takie, do jakich byliśmy przyzwyczajeni przez ostatnie lata – informuje świętochłowicki magistrat. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która uniemożliwia organizację niektórych wydarzeń.

Polska flaga

- Pandemia, kolejne obostrzenia, ale przede wszystkim troska o zdrowie mieszkańców naszego miasta, uniemożliwiają nam organizację niektórych wydarzeń, które pozwoliłyby wspólnie oddać należny szacunek i dowód pamięci tym, którzy walczyli za naszą wolność – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Msza za Ojczyznę i złożenie kwiatów

Uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Świętochłowicach ograniczą się do mszy za Ojczyznę, która odbędzie się 11 listopada o godz. 9.30 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Kubiny 10. Po mszy złożone zostaną kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Muzeum Powstań Śląskich, na ul. Polaka 1. Władze Świętochłowic zapraszają do udziału w tych wydarzeniach z zachowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń. Przypominają, że obecnie w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Przeniesiony Bieg Niepodległości

W tym roku nie odbędzie się także, planowany na 11 listopada, Bieg Niepodległości Ku Pamięci Powstańców Śląskich organizowany przez Świętochłowicki Klub Morsów Harciole, OSiR Skałka oraz Socios Silesia.

- Ze względu na aktualną sytuacje w kraju jesteśmy zmuszeni zmienić datę biegu. Przepraszamy Was za niedogodności i nieprzewidziane zmiany. Gorąco zachęcamy jednak do pozostania z nami i uczestniczenia w biegu w późniejszym terminie – podaje Socios Silesia.

Nowy termin biegu ustalona na niedzielę 21 lutego 2021 r.

fot. pixabay.com