60 615613 g

Obejrzyj „NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”

Świętochłowicka policja wspólnie z miejscową Fundacją Rodzin Polskich przygotowała spot profilaktyczny. Swoim patronatem przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Świętochłowice. Ten krótki film powstał z myślą o bezpieczeństwie seniorów, bowiem wiedza na temat oszustów i sposobu ich działania stanowi najlepsze zabezpieczenie przed przestępcami. Autorzy spotu chcą w ten sposób dotrzeć do seniorów i ich rodzin. Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania przygotowanego filmu. Bezpieczeństwo osób starszych to nasz wspólny cel.

Świętochłowiccy policjanci, by dotrzeć do jak największej grupy seniorów, działają na wielu płaszczyznach. Mundurowi spotykają się z seniorami, przekazując najistotniejsze zasady, jakimi należy się kierować, aby ustrzec się zagrożeń związanych m.in. z oszustwami np. metodą na tzw. wnuczka czy policjanta. Jednak oszuści wciąż dają o sobie znać, a ich metody zmieniają się i ewoluują. Z powodu epidemii koronawirusa, policjanci mają ograniczone możliwości prowadzenia bezpośrednich spotkań z najstarszymi mieszkańcami miasta. Dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo świętochłowicka policja w tym trudnym dla wszystkich czasie wciąż pracuje nad nowymi sposobami docierania do seniorów i ich bliskich. By zapobiec działaniu oszustów, wspólnymi siłami z miejscową Fundacją Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II nakręcili spot dla seniorów. Przedsięwzięcie o nazwie „Nie daj się oszukać” swoim patronatem objął Prezydent Miasta Świętochłowice.

Jak sam tytuł wskazuje, film poświęcony tematyce oszustw, przedstawia jeden z klasycznych scenariuszy, którym posługują się przestępcy. Przedstawiona historia może przydarzyć się naszym bliskim lub sąsiadom. Przestępcy wciąż próbują uśpić czujność seniorów i ich oszukać. W rozmowie telefonicznej często, dla wywierania większego wrażenia podają się np. za policjantów. Przedstawiają zmyśloną historię i proszą o przekazanie pieniądze, które po zakończeniu zmyślonej przez nich akcji, rzekomo zostaną zwrócone. Jednak nigdy tak się nie dzieje.

Dlaczego?

Bo… prawdziwi policjanci NIGDY nie przyjmują gotówki! Prawdziwi policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź innych wartościowych przedmiotów, aby złapać przestępców!

Liczymy na to, że przekaz spotu, trafi do jak największej liczby odbiorców, bowiem wiedza na temat oszustów i sposobu ich działania stanowi najlepsze zabezpieczenie przed przestępcami. Mimo nieustannych apeli policjantów wciąż zdarzają się seniorzy, którzy dają się oszukać. Dlatego cały czas informujmy starsze osoby o metodach, po które sięgają oszuści i przypominajmy jak nie stać się ich ofiarą. Bez Waszej pomocy, nasze działania są ograniczone, szczególnie gdy w grę wchodzi samotność starszego człowieka. Pamiętajmy o swoich dziadkach, rodzicach i sąsiadach. Seniorzy muszą być przygotowani na takie sytuacje i wiedzieć jak reagować.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji filmu i bez których spot ten by nie powstał.

Zobacz film:
http://swietochlowice.slaska.policja.gov.pl/k25/informacje/aktualnosci/287849,Premiera-spotu-Nie-daj-sie-oszukac.html

czytaj dyskusję

Polecamy: