Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbędzie się w Świętochłowicach! Zobacz dlaczego

Ubiegły sezon skończył się dla Niebieskich najlepiej, jak tylko mógł - awansem do II Ligi. Cele są jednak ambitniejsze, bo wszyscy wiemy że trwa marsz ku Ekstraklasie. To ogromny zaszczyt dla naszego miasta, że w tym roku oficjalna prezentacja drużyny Ruchu Chorzów odbędzie się nie w Chorzowie, ale w Świętochłowicach.

Ruch chorzow prezentacja

Za niecałe dwa tygodnie, 30 lipca 2021 r., Ruch Chorzów rozpocznie rozgrywki w 2. lidze. Przed startem sezonu oficjalna prezentacja zawodników i sztabu Ruchu Chorzów przed sezonem 2021/2022 odbędzie się w sobotę, 24 lipca 2021 r., na świętochłowickiej „Skałce”. Będzie to część pikniku rodzinnego pod hasłem „Świętochłowice stawiają na Ruch”.

Dlaczego prezentacja Ruchu Chorzów odbędzie się w Świętochłowicach?

Drużyna Niebieskich zaprezentuje się na „Skałce”, bo została zaproszona do udziału w pikniku przez władze Świętochłowic, które są Miastem Partnerskim Ruchu Chorzów, a klub z Cichej postanowił z tego zaproszenia skorzystać.

- To pierwszy raz kiedy oficjalna prezentacja drużyny odbywa się poza Chorzowem, ale być może stanie się to regułą. Ruch Chorzów ma kibiców także w innych miastach i chcemy do nich wychodzić, żeby promować nasz klub. Planujemy zimowe prezentacje organizować w Chorzowie, w hali MORiS-u, a letnie w innych „niebieskich” miastach – tłumaczy Tomasz Ferens, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów.

Piknik rodzinny na świętochłowickiej „Skałce” rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00. Zaplanowano sporo atrakcji, m.in.: turniej piłkarski dla dzieci, zumbę dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe z Marcinem Sznapką oraz koncerty Krzysztofa Respondka, DEJLU i sektorowej sekty.

Główny punkt programu – prezentację zawodników i sztabu Ruchu – zaplanowano na godz. 19.20. Później piłkarze Ruchu Chorzów będą rozdawać autografy, a podczas całej imprezy będą sprzedawane karnety na nowy sezon.

Piknik rodzinny
Piknik rodzinny "Świętochłowice stawiają na Ruch"

Do udziału w Niebieskim Pikniku zachęca na Twitterze prezydent Świętochłowic Daniel Beger.