Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbyła się w Świętochłowicach! To było święto kibiców

Ubiegły sezon skończył się dla Niebieskich najlepiej, jak tylko mógł - awansem do II Ligi. Cele są jednak ambitniejsze, bo wszyscy wiemy że trwa marsz ku Ekstraklasie. To ogromny zaszczyt dla naszego miasta, że w tym roku oficjalna prezentacja drużyny Ruchu Chorzów odbyła się nie w Chorzowie, ale w Świętochłowicach, w trakcie pikniku rodzinnego pod hasłem „Świętochłowice stawiają na Ruch”.

Dlaczego Świętochłowice?

Drużyna Niebieskich zaprezentowała się na „Skałce”, bo została zaproszona do udziału w pikniku przez władze Świętochłowic, które są Miastem Partnerskim Ruchu Chorzów, a klub z Cichej postanowił z tego zaproszenia skorzystać. To był przepiękny wieczór, a kibice niebieskich zgotowali iście stadionową oprawę. To było wielkie święto piłki nożnej!

W trakcie poprzedzającego prezentację pikniku odbyły się m.in. turniej piłkarski dla dzieci, zumba dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe z Marcinem Sznapką oraz koncerty Krzysztofa Respondka, DEJLU i sektorowej sekty.

Okolicznościową koszulkę Ruchu Chorzów wręczono podczas prezentacji prezydentowi Danielowi Begerowi, który również jest aktywnym sympatykiem „Niebieskich”. Koszulka z wymownym numerem 44 mówi sama za siebie!

- To było wielkie wydarzenie dla miasta Świętochłowice! Jeśli byliście w sobotę na Skałce, to sami wiecie jak gorąca była tam atmosfera – podsumował na Facebooku prezydent.