Ogłoszono remonty kolejnych ulic w Świętochłowicach. Umowa już podpisana!

MP Uk Świętochłowice

Trwa dobra passa inwestycyjna dotyczące świętochłowickiej infrastruktury drogowej. Dobra wiadomość została podana do wiadomości dzisiaj, wiemy z niej, że kolejne dwie ulice naszego miasta będą wkrótce remontowane. Podpisano już umowę i znany jest termin rozpoczęcia prac.

Jak informuje strona świętochłowickiego magistratu, dziś - 20 lipca 2021 roku podpisano umowę na wykonanie przebudowy ulicy Nowej - od ul. Wiśniowej do ul. Plebiscytowej, oraz ulicy Grunwaldzkiej (od ul. Nowej do wjazdu na teren szkoły). Aktu podpisania dokonali wiceprezydent Sławomir Pośpiech oraz członek zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Gerard Glombik wraz z dyrektorem MPUK ds. technicznych Andrzejem Suchanem.

Fot. Urząd Miejski w Świętochłowicach

Prace mają się rozpocząć już w najbliższych dniach i potrwają do końca listopada 2021 roku. Remont dróg powiązany będzie z pracami związanymi z przebudową sieci wodno-kanalizacyjnej, która będzie równolegle realizowana przez Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Poza nawierzchnią ulica zyska nowe chodniki oraz miejsca postojowe. Umowa została podpisana w ramach „in house” na kwotę blisko 750 tys. złotych. Zadanie wykona miejska spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, zatrudniająca w przeważającej części mieszkańców Świętochłowic. Dzięki takim zleceniom mieszkańcy naszego miasta mają stabilną pracę.

czytaj więcej:

Slaskie

Ponad 4 miliardy euro dla Śląska! Czy skorzystają...

Marihuana

Narkotyki w Świętochłowicach

Polska flaga

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Świętochłowicach

Policjant drogowki na drs

Drogówki ze Świętochłowic, Chorzowa i Rudy Śląskiej...

Kajdanki1

Mieli zatrzymać 25-latka ze Świętochłowic, ale… w...

Bum

Wypadek w Świętochłowicach. Ciężarówka zderzyła się z...

Pielegniarka2

Bohaterka ze Świętochłowic