Ogłoszono remonty kolejnych ulic w Świętochłowicach. Umowa już podpisana!

Trwa dobra passa inwestycyjna dotyczące świętochłowickiej infrastruktury drogowej. Dobra wiadomość została podana do wiadomości dzisiaj, wiemy z niej, że kolejne dwie ulice naszego miasta będą wkrótce remontowane. Podpisano już umowę i znany jest termin rozpoczęcia prac.

MP Uk Świętochłowice

Jak informuje strona świętochłowickiego magistratu, dziś - 20 lipca 2021 roku podpisano umowę na wykonanie przebudowy ulicy Nowej - od ul. Wiśniowej do ul. Plebiscytowej, oraz ulicy Grunwaldzkiej (od ul. Nowej do wjazdu na teren szkoły). Aktu podpisania dokonali wiceprezydent Sławomir Pośpiech oraz członek zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Gerard Glombik wraz z dyrektorem MPUK ds. technicznych Andrzejem Suchanem.

Fot. Urząd Miejski w Świętochłowicach

Prace mają się rozpocząć już w najbliższych dniach i potrwają do końca listopada 2021 roku. Remont dróg powiązany będzie z pracami związanymi z przebudową sieci wodno-kanalizacyjnej, która będzie równolegle realizowana przez Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Poza nawierzchnią ulica zyska nowe chodniki oraz miejsca postojowe. Umowa została podpisana w ramach „in house” na kwotę blisko 750 tys. złotych. Zadanie wykona miejska spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, zatrudniająca w przeważającej części mieszkańców Świętochłowic. Dzięki takim zleceniom mieszkańcy naszego miasta mają stabilną pracę.