Ogródkowy złodziej ze Świętochłowic w rękach policji

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali ogródkowego złodzieja. Mężczyzna włamywał się do altanek i kradł ich wyposażenie oraz elektronarzędzia. To nie jego pierwszy konflikt z prawem, więc może spędzić za kratami nawet 15 lat.

Zatrzymany dwudziestopięciolatek ze Świętochłowic w listopadzie i grudniu 2022 r. dokonał kilku kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych w ogródkach działkowych na terenie miasta. Jego łupem padało wyposażenie altan oraz narzędzie i elektronarzędzia.

- Łączna wartość strat to kilka tysięcy złotych. Część tego sprzętu została zabezpieczona przez świętochłowickich kryminalnych – informują policjanci ze Świętochłowic.

Mężczyzna wpadł w Wigilię Bożego Narodzenia. Przyznał się do kilku włamań, które miały miejsce na terenie świętochłowickich ogródków działkowych. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Wcześniej był już karany, więc teraz odpowie za kradzieże w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Policjanci apelują o zabezpieczenie ogrodowych altan

Policjanci ze Świętochłowic przypominają, że łupem działkowych złodziei padają kable, butle gazowe, narzędzia oraz wartościowe przedmioty takie jak radioodbiorniki, telewizory, lodówki, agregaty oraz drobniejszy sprzęt AGD.

- Apelujemy o czujność, zamykanie furtek czy altanek i niepozostawianie dokumentów, czy gotówki bez nadzoru. Zachęcamy też do należytego zabezpieczenia altanek czy pomieszczeń, w których chowane są narzędzia przydatne do pracy w ogrodzie – czytamy na stronie świętochłowickiej komendy.

Zdarza się, że złodzieje także dewastują ogródek, a straty znacznie przekraczają wartość skradzionych przedmiotów.

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

Może Cię zainteresować:

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Kierowca ze Świętochłowic surowo ukarany

Autor: Redakcja NGS24

29/12/2022

Tory kolejowe

Może Cię zainteresować:

Śmiertelne potrącenie na torach w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

28/12/2022