Okradli browar tuż obok Świętochłowic. Przyjechali firmowym autem. Rozpoznajesz je?

W bezpośrednim pobliżu Świętochłowic, w rudzkiej dzielnicy Godula złodzieje okradli znany, lecz nieczynny już browar rzemieślniczy "Alternatywa". Na włam przyjechali jednak znakowanym, firmowym autem służącym m.in. do przeprowadzek. Może ktoś z mieszkańców Świętochłowic rozpoznaje ten samochód?

Alter2

Kilka dni temu złodziejski zespół wdarł się do zamkniętego Browaru Alternatywa w Goduli. Włamania dokonali zawodowo, pracowali w rękawiczkach. Nie wzięli jednak pod uwagę, że w niedziałającym lokalu działać mogą... kamery.

Kilkuosobowa grupa, jak piszą właściciele browaru, narobiła sporo szkód. Złodzieje zainteresowali się sprzętem, jaki pozostał w lokalu. Jednak dzięki nagraniom monitoringu, który uwiecznił nie tylko ich twarze, ale nawet firmowy samochód, którym przyjechali - jest szansa, że szybko wpadną w ręce policji.

Browar Alternatywa zamknął się kilka miesięcy temu z powodu lockdownu. Właściciele podjęli trudną decyzję.

- Ostatnie miesiące były dla nas koszmarne, bardzo ciężkie... Patrzenie na to, że nasze marzenia idą w ruinę, patrzenie na puste stoły, na tysiące litrów piwa, które z dnia na dzień się starzeje i w końcu trzeba je wylać, patrzenie w piątkowe i sobotnie wieczory w ciemność i ciszę naszego wymarzonego browaru, patrzenie na naszą alternatywną cudowną ekipę, która od miesięcy żyje nadzieją, że będzie lepiej, patrzenie na topniejące w zastraszającym tempie pieniądze potrzebne na spłatę kredytów, leasingów, energii utrzymującej instalacje i comiesięcznych stałych faktur. W końcu, w marcu powiedzieliśmy dość. Przedsiębiorczość to nie zażynanie się, to podejmowanie trudnych decyzji. Nie pociągniemy tak dalej, nie chcemy robić nic na pół gwizdka: udawać, że warzymy, jak piwa jest za dużo, udawać , że jest świetnie jak tak nie jest, udawać reżim, udawać restauracje, udawać koncerty, udawać zabawę, udawać szczerość - napisali.

Potem działał jeszcze firmowy sklepik, w którym można było kupić lokalne piwo. Ale tylko do wyczerpania zapasów. Na początku czerwca i ten zakończył działalność. Jak informują właściciele - w tym roku Browar Alternatywa się nie otworzy. Może w następnym.

Na zdjęciach z monitoringu z wizerunkami złodziei i ich samochodu może ktoś rozpoznać tę "firmę". Oby tak się właśnie stało.

czytaj więcej:

Śmiertelne potrącenie na torach w Świętochłowicach

W Świętochłowicach mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Świętochłowice Zatrzymany złodziej

Nastolatek kradł „na wyrwę”. Pieniądze wydał na alkohol

Swiętochłowice znalezione zwłoki

Zwłoki znalezione w Swiętochłowicach. Odtworzono wygląd

Policja Świętochłowice

Szybka i droga przejażdżka przez Świętochłowice

Zatrzymanie posiadał amfetaminę

Dilerka kwitnie! Kryminalni przejęli 2,4 tys. działek amfy

Kwalifikacja wojskowa świętochłowice

Młodzi świętochłowiczanie pójdą do wojska? Jest kwalifikacja