Olbrzymi sukces Świętochłowic - 30 milionów więcej w budżecie!

Sesja

W poniedziałek 11 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku, ale zarazem historyczna sesja Rady Miejskiej w Świętochłowic. W trakcie obrad miejscy radni wprowadzili do budżetu na 2021 rok ponad 30 milionów złotych, które Świętochłowice otrzymały z rządowych funduszy inwestycyjnych.

Nie odbyłoby się to, gdyby nie pragmatyczne działania władz miasta, oraz doskonała współpraca prezydenta i jego zastępców z rządem a także z władzami województwa. To również potwierdzenie doskonałej pracy świętochłowickich urzędników, którzy przygotowali wnioski do wysoko ocenionych przez donatorów projektów.

Pieniądze są już na rachunku miasta, a dzięki wprowadzeniu ich do budżetu oraz do wieloletniej prognozy finansowej rozpocząć będą mogły się wszystkie procedury związane przede wszystkim z przygotowaniem przetargów do siedmiu kluczowych inwestycji. Przypomnijmy bowiem, że otrzymane środki zostaną spożytkowane na połączenie ul. Przemysłowej z DTŚ, dzięki czemu zostaną uwolnione tereny inwestycyjne, remont ulicy Łagiewnickiej, remont ulicy Zielonej, projekt i dokumentację do budowy hali sportowej na Skałce, remont budynku MDK, nowe boisko przy ZSO2 i SP5 a także nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie OSIR.

O przebiegu poniedziałkowej sesji dowiedzą się Państwo więcej z załączonego materiału wideo.