Olimpijczycy ze Świętochłowic doczekali się publikacji książkowej!

Świętochłowice, choć często kojarzone z miłości do żużla, mogą pochwalić się także postaciami z historii igrzysk olimpijskich. Mieliśmy przecież lokalnie urodzonych tu sportowców z medalami! Czy ktoś sięga pamięcią o jakie dyscypliny chodzi? Ten pełen przekrój będzie można znaleźć w pozycji „Świętochłowiccy olimpijczycy (1924-2020)”.

Premiera książki o Olimpijczykach ze Świętochłowic

W ostatnich dniach w Centrum Kultury Śląskiej uniósł się prawdziwy duch sportu i czar wspomnień a to za sprawą premiery wydanej książki „Świętochłowiccy olimpijczycy (1920-2020)”. W wydarzeniu uczestniczyli olimpijczycy, autorzy publikacji Wojciech Krzystanek, Dariusz Leśnikowski i zaproszeni goście.

W spotkaniu uczestniczyła także jedna medalistka olimpijska z naszego miasta - Barbara Wysoczańska, pierwsza polska medalistka olimpijska, która zdobyła medal we florecie kobiet (brąz w Moskwie w roku 1980), Andrzej Tkacz medalista w hokeju na lodzie (Sapporo 1972 i Innsbruck 1976) i także hokeista Kordian Jajszczok (Innsbruck 1976).

Jak dodają autorzy książki, opracowanie to jest nie tylko cenne ze względu na osiągnięcia zawodników, ale także na tło historyczne, relacje i wspomnienia, które udało się zebrać i zatrzymać na kartkach papieru. Przypominamy, że tę ciekawą pozycję książkową będzie można nabyć w Muzeum Powstań Śląskich a także w znanym serwisie aukcyjnym allegro.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Dzielnicowy

Chropaczów ma nowego dzielnicowego

W trosce o braci mniejszych

W trosce o braci mniejszych

Kapsuła

Nowe kapsuły transportowe dla Szpitala...

Agregat

Policjanci odzyskali skradziony agregat OSP i...