On znów to zrobił? Świętochłowiczanin jak pająk, na budynku Polsatu?

Zwą go śląskim Spidermanem, a także człowiekiem - pająkiem ze Świętochłowic. Mieszkaniec naszego miasta, który wspina się na najwyższe budowle, niczym słynny bohater Marvela. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, dziś znów będzie o Nim głośno?

Screen z FanPage BNT fhuj HD na portalu Facebook


W niedzielny poranek, na specjalnym FanPage o nazwie BNTfhujHD pojawiło się zdjęcie, na którym widzimy przyklejonego do elewacji oszklonego budynku mężczyznę.

- Siemanko niedzielny poranku! Chcieliście Banota na Polsacie to mocie! - czytamy w opisie do zdjęcia.

Komentujący je internauci szybko wykryli, gdzie zdjęcie jest zrobione i co przedstawia.

- To budynek Polsatu. Warszawa, ul.Ostrobramska (Ściana wschodnia) - czytamy w jednym z komentarzy..

Stacja Polsat na razie nie skomentowała tego zdarzenia, jednak dziennikarze tej redakcji często pisali wcześniej o wyczynach świętochłowiczanina. Tak było m.in. w przypadku próby wejścia po ścianie na szczyt 210-metrowej Wieży Montparnasse w Paryżu, drugiego pod względem wysokości budynku w stolicy Francji.

Wcześniej śląski Spiderman wdrapywał się m.in. na Hotel Mariott w Warszawie czy na Iglicę Stulecia we Wrocławiu.

Siedziba Polsatu to warszawski wysokościowiec w granicach dzielnicy Praga Południe przy ulicy Ostrobramskiej 77. Konstrukcja nieruchomości ruszyła w pierwszym kwartale 2000, a zakończyła się w 2003 roku. Powierzchnia całkowita tego osiemnastopiętrowego gmachu wynosi 27000 metrów kwadratowych, z czego największą część zajmują biura - 11400 metrów kwadratowych.