Opowieści „Kochanowskiego w Azji”

Od powrotu młodych podróżników ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Azji Południowo - Wschodniej minęło już dwa miesiące. W minionym tygodniu uczniowie, którzy przez ponad trzy tygodnie zwiedzali Malezję i Singapur, podzielili się wrażeniami z całą społecznością szkolną.

Podczas prelekcji, połączonej z pokazem zdjęć, uczniowie wysłuchali opowieści o przygodach „Kochanowskiego w Azji”. Nie zabrakło zabawnych historii, ciekawostek o obu krajach czy prezentacji zakupionych, egzotycznych pamiątek. Kiedy przygotowywaliśmy się do pokazu była okazja, żeby powspominać, tej podróży z pewnością nie zapomnimy do końca życia – podkreślał uczestnik wyprawy, Jan Kocurek.

Młodych podróżników z „Kochana” przyjął także pan Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger, który honorowo patronował wyprawie, oraz pani Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Dorota Leszczyńska. Oboje spróbowali egzotycznych cukierków z duriana, który uważany jest, mimo swojego specyficznego zapachu, za wielki przysmak w Azji Południowo – Wschodniej.

Wszystkich miłośników podróży zapraszamy na facebookowy fanpage „Kochanowski w Azji – Malezja i Singapur 2019”. Na bieżąco zamieszczane są tam informacje o kolejnych prelekcjach, a także o przygotowaniach do następnej, dalekiej wyprawy uczniów „Kochana”.

A. Ż.