OSIR Skałka najlepszą lokalizacją pod budowę hali sportowej!

Już w najbliższy poniedziałek świętochłowiccy radni będą podejmowali uchwałę o wprowadzeniu do budżetu miasta ponad 30 milionów złotych, pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki tym środkom już w tym roku rozpocznie się realizacja kluczowych inwestycji zaplanowanych na tę kadencję samorządu. Tak ogromna ilość środków rządowych jest efektem doskonałej współpracy władz miasta z Rządem RP, a także z władzami naszego regionu. Na naszych oczach rozpoczyna się bezprecedensowy, nowy etap rozwoju Świętochłowic.

HALA NA SKAŁCE

Jedną z kluczowych i długo oczekiwanych inwestycji będzie hala sportowa, której budowę zaplanowano na terenie OSIR Skałka. Niezmiennie chyba od 20 lat temat budowy hali przewijał się w kolejnych wyborczych obietnicach, kolejnych miejskich polityków. O ile jednak wcześniej te obietnice składane były chyba tylko dla samych obietnic, o tyle dziś jesteśmy już pewni, że hala powstanie, a pierwsze pozyskane na ten cel środki o wartości 2 milionów złotych zostaną wydane na projekt oraz techniczną dokumentację hali.

- W kampanii wyborczej przekonywałem Was m.in. o tym, że najlepszą lokalizacją dla hali sportowej jest OSIR Skałka. W poniedziałek po sesji nadzwyczajnej (11 stycznia o godz. 11.00) będziemy krok od decyzji, by ten punkt stał się tak realny, jak jeszcze w historii miasta nie był – podkreślił na swoim oficjalnym profili Prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

Wcześniej - w kontrze do argumentów opublikowanych przez radnych stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic wypowiedziało się Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice, które z postulatem budowy hali na Skałce szło do wyborów, i którego program wyborczy realizuje obecny Prezydent Świętochłowic. Na potwierdzenie zasadności budowy hali właśnie na Skałce Przyjaźni przedstawili 10 mocnych argumentów, które właściwie nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że to właśnie OSIR Skałka jest na budowę hali najlepszym miejscem. Radni RDŚ proponowali bowiem, aby hala powstała w samym środku Osiedla Na Wzgórzu, zabierając szkole przy ul. Sudeckiej teren, na którym znajduje się obecnie szkolne boisko (nawiasem mówiąc już w 2021 roku rozpocznie się tam budowa nowego boiska, na które gmina Świętochłowice także pozyskała rządowe środki), padła z ich strony również propozycja budowy hali w Lipinach.

W najbliższy poniedziałek, 11 stycznia o godz. 11:00 Rada Miejska podejmie uchwałę o wprowadzenie do budżetu i do WPF...

Opublikowany przez Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie Piątek, 8 stycznia 2021