Oszukał „na policjanta” w Świętochłowicach. Mundurowi mają jego wizerunek

Oszustwo „na policjanta” to jedna z wielu metod stosowanych przez przestępców. Mimo powtarzanych od dawna informacji, że policjanci podczas swoich działań nigdy nie żądają pieniędzy, ani nie pośredniczą w ich przekazaniu, kolejna osoba dała się oszukać. Tym razem mundurowi mają wizerunek fałszywego policjanta.

Do oszustwa doszło na początku stycznia 2023 r. Ofiarą fałszywych policjantów padła jedna z mieszkanek Świętochłowic, która przekazała przestępcom swoją kartę bankomatową. Oszuści, by zmylić trop, wypłacili pieniądze z jej konta w kilku miejscach województwa śląskiego.

- Cały proceder tego oszustwa trwał około dwóch dni. Niestety mimo wielokrotnych apeli o zachowanie czujności i wiadomości o tym, że policjanci nigdy nie informują osób postronnych o swoich działaniach, nigdy też nie żądają przekazania pieniędzy, ani nie pośredniczą w ich przekazywaniu, kobieta w końcu uległa przestępcom – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Kryminalni ze Świętochłowic w trakcie czynności prowadzonych przez Prokuraturę Rejonową w Chorzowie ujawnili nagranie z jednego z bankomatów, na którym widoczny jest sprawca przestępstwa. We wtorek, 7 lutego 2023 r., opublikowali jego wizerunek.

Świętochłowice. Poszukiwany fałszywy policjant
Świętochłowice. Poszukiwany fałszywy policjant

Świadkowie, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego KMP w Świętochłowicach pod nr telefonu 47 8544 255, 47 8544 80, 47 8544 281 lub pod adresem e-mail: kryminalny@swietochlowice.ka.policja.gov.pl.

Świętochłowice Nowy komendant policji

Może Cię zainteresować:

Policjanci ze Świętochłowic mają nowego komendanta. Doychczasowy został szefem mundurowych w Rudzie Śląskiej

Autor: Maciej Poloczek

03/02/2023

Świętochłowice Staw Wojskowy

Może Cię zainteresować:

Pijana kobieta wpadła w nocy do stawu na granicy Świętochłowic i Chorzowa. Uratowali ją policjanci

Autor: Redakcja NGS24

26/01/2023