Pijana kobieta wpadła w nocy do stawu na granicy Świętochłowic i Chorzowa. Uratowali ją policjanci

Środek nocy, alkohol i staw – zdarzyć się mogło wszystko. Mieszkanka Świętochłowic miała więc dużo szczęścia. Pijaną kobietę, która wpadła do stawu uratowali policjanci.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice Staw Wojskowy

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23 stycznia 2023 r.) około godz. 2.00. Jeden z mieszkańców miasta podczas spaceru z psem przy Stawie Wojskowy na granicy Świętochłowic i Chorzowa zauważył, że wpadła tam kobieta i nie potrafiła wydostać się na brzeg. Mężczyzna powiadomił dyżurnego policji, a ten wysłał tam patrol mundurowych.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli, że kobieta siedzi przy stromym brzegu, nie potrafiąc wyjść z wody. Mundurowi sprawnie wyciągnęli ją ze stawu. Wyziębiona świętochłowiczanka była nietrzeźwa – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Okazało się, że czterdziestodwuletnia kobieta wracając do domu zboczyła z drogi i wpadła do stawu. W stanie wychłodzenia organizmu trafiła do szpitala. - Sytuacja ta po raz kolejny pokazuje, że często wystarczy jeden telefon, by uratować ludzkie życie. Dziękujemy mieszkańcowi za właściwą reakcję – dodają policjanci.

Złodziej

Może Cię zainteresować:

Złodziej ukradł dziecięcy rower z klatki schodowej w Lipinach. Szybko wpadł w ręce policji

Autor: Redakcja

22/01/2023

Pseudohodowla w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Pseudohodowla w Świętochłowicach. Mężczyzna znęcał się nad zwierzętami

Autor: Redakcja NGS24

15/01/2023