Piaśniki. Osłabiona seniorka leżała na podłodze wołając o ratunek. Dzięki sąsiadowi nadeszła pomoc

Przytomnie zachował się lokator jednego z budynków mieszkalnych w Piaśnikach, który zareagował na wołanie o pomoc dochodzące z jednego z mieszkań, w którym znajdowała się mieszkanka w starszym wieku. Dzięki temu pomoc nadeszła na czas.

Fot. Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach
Dyżurny policji świętochłowice

Jak informuje strona internetowa Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, do policyjnej interwencji doszło w jednym z budynków w dzielnicy Piaśnikach. Na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony lokator, który usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z mieszkania na piętrze. Na miejsce niezwłocznie pojechali świętochłowiccy policjanci.

Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że mieszkanie zajmuje starsza kobieta, która może potrzebować pomocy. Drzwi były zamknięte od środka. Z pomocą strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach dostali się do mieszkania. W środku dostrzegli leżącą na podłodze kobietę. Seniorka była przytomna, ale bardzo osłabiona i nie mogła się podnieść. Po interwencji policjantów oraz strażaków, przybyli na miejsce ratownicy medyczni przewieźli świętochłowiczankę do szpitala. Mundurowi skontaktowali się z córką kobiety i powiadomili ją o całym zajściu. Na szczęście wołanie seniorki zaniepokoiło sąsiadów, dzięki którym pomoc przyszła w samą porę.

Policjanci przypominają, że warto zwracać uwagę na mieszkające w najbliższym otoczeniu osoby starsze lub chore. Jeśli nie widujemy kogoś dłuższy czas, może to być sygnał, że dzieje się coś złego, lub ktoś może potrzebować pomocy. Czasem wystarczy zapukać do takich drzwi i upewnić się, że nic złego się nie dzieje. Za szybką reakcję, policjanci podziękowali czujnemu lokatorowi.

czytaj więcej:

Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Świętochłowice Zatrzymany złodziej

Nastolatek kradł „na wyrwę”. Pieniądze wydał na alkohol

Swiętochłowice znalezione zwłoki

Zwłoki znalezione w Swiętochłowicach. Odtworzono wygląd

Policja Świętochłowice

Szybka i droga przejażdżka przez Świętochłowice

Napaść na policjantów Św ce

Zaatakował policjantów, wcześniej groził swojej żonie

Kwalifikacja wojskowa świętochłowice

Młodzi świętochłowiczanie pójdą do wojska? Jest kwalifikacja

Ten mężczyzna ukradł w Świętochłowicach wózek dla małego dziecka. Czy rozpoznajesz Go?

Czy rozpoznajesz tego mężczyznę? Ukradł wózek dla dziecka!