Piątek z saksofonem i harfą pod "Dwiema Wieżami". Przyjdź na ten koncert!

Koncert harfa i saksdofon

Maria Gmyrek i Wojciech Trefon, studenci Akademii Muzycznej w Krakowie (Maria) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (Wojciech), tworzą od 2012 roku duet saksofonowo – harfowy Trefon-Gmyrek DUO. Młodzi muzycy mogą się pochwalić wieloma nagrodami. Będziemy mogli ich posłuchac już w najbliższy piątek na obiekcie "Dwie Wieże KWK Polska"

W marcu 2017 r. duet wydał płytę „Arabesque” z utworami oryginalnymi a także zaaranżowanym na zespół saksofonowo – harfowy. W lipcu 2018 Trefon-Gmyrek DUO, jako jedyny polski zespół prowadzący z sukcesami regularną działalność artystyczną, został zaproszony do występu na 18 Światowym Kongresie Saksofonowym w Zagrzebiu (Chorwacja) w specjalnym koncercie polskiej muzyki współczesnej z utworami na saksofon i harfę. W listopadzie 2018 wystąpili podczas II Polskiego Kongresu Saksofonowego w Warszawie na specjalne zaproszenie prof. Pawła Gusnara.

Maria Gmyrek i Wojciech Trefon są wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz oboje otrzymali prestiżowe stypendium „Młoda Polska”.

Już w piątek, 30 lipca, przy Dwóch Wieżach KWK „Polska”, odbędzie się koncert "Arabesque" tegoż duetu. Rozpoczęcie o godz. 18.00, wstęp jest bezpłatny.

czytaj więcej:

Dzieciątko

Tradycje bożonarodzeniowe na Górnym Śląsku. Co zostało?

Narodowe Czytanie w Świętochłowicach 1

Akcja Narodowego Czytania 2021 w Świętochłowicach

Wernisaż wystawa

Mieszanka malarstwa i poezji podczas wyjątkowej wystawy

Narodowe Centrum Kultury LEM

Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem w MBP Świętochłowice

Kadr z filmu "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego

Świętochłowice na Netflixie. Obozowy świat filmu "Zgoda"

Nagroda obraz

Grand Prix dla zdolnej 11-latki ze Świętochłowic

832731af5d81b95ba82de72993209600 XL

O powstaniu