Piątek z saksofonem i harfą pod "Dwiema Wieżami". Przyjdź na ten koncert!

Maria Gmyrek i Wojciech Trefon, studenci Akademii Muzycznej w Krakowie (Maria) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (Wojciech), tworzą od 2012 roku duet saksofonowo – harfowy Trefon-Gmyrek DUO. Młodzi muzycy mogą się pochwalić wieloma nagrodami. Będziemy mogli ich posłuchac już w najbliższy piątek na obiekcie "Dwie Wieże KWK Polska"

Koncert harfa i saksdofon
W marcu 2017 r. duet wydał płytę „Arabesque” z utworami oryginalnymi a także zaaranżowanym na zespół saksofonowo – harfowy. W lipcu 2018 Trefon-Gmyrek DUO, jako jedyny polski zespół prowadzący z sukcesami regularną działalność artystyczną, został zaproszony do występu na 18 Światowym Kongresie Saksofonowym w Zagrzebiu (Chorwacja) w specjalnym koncercie polskiej muzyki współczesnej z utworami na saksofon i harfę. W listopadzie 2018 wystąpili podczas II Polskiego Kongresu Saksofonowego w Warszawie na specjalne zaproszenie prof. Pawła Gusnara.

Maria Gmyrek i Wojciech Trefon są wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz oboje otrzymali prestiżowe stypendium „Młoda Polska”.

Już w piątek, 30 lipca, przy Dwóch Wieżach KWK „Polska”, odbędzie się koncert "Arabesque" tegoż duetu. Rozpoczęcie o godz. 18.00, wstęp jest bezpłatny.

czytaj więcej:

Świętochłowicki Festiwal Kulturowy

Śląskie pieśni w jazzowych aranżacjach

Okładka książki "Bebok, heksa i inksi. Rzecz o śląskich strachach i straszkach"

Promocja książki „Bebok, heksa i inksi..."

Zajęcia z fotofrafii 2

Świętochłowicki miejski pejzaż w ujęciu fotografów-amatorów

Spotkanie MBP

Spotkanie podróżnicze z Anną Fijałkowską

School 1974369 1280

Konkurs na projekt maskotki Szlaku Zabytków Techniki

Operetkowa petarda przebojów

Operetkowa petarda wybuchnie w Centrum Kultury...

Nowe lipiny

Nowe Lipiny ma makietach