Piękny gest świętochłowickich policjantów. Pomogli niepełnosprawnemu

Wozek

Świętochłowiccy policjanci pomogli niepełnosprawnemu 59-letniemu mężczyźnie, któremu w trakcie jazdy po chodniku, uszkodzeniu uległo jedno z kół w jego wózku inwalidzkim. Interwencję zgłosił na Policję przypadkowy świadek zdarzenia.

Jak informuje strona internetowa Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, do zdarzenia doszło w piątek przed południem. Dyżurny świętochłowickiej Policji został wówczas powiadomiony przez przypadkowego świadka o niepełnosprawnym mężczyźnie, który miał awarię wózka inwalidzkiego. Policjanci z miejscowej komendy pojechali w okolice ulicy Bytomskiej.

Okazało się, że 59-letniemu mężczyźnie odpadło w wózku jedno z kół. W efekcie nie był w stanie dalej jechać. Stróże prawa natychmiast pomogli świętochłowiczaninowi, dzięki czemu bezpiecznie trafił on do domu. Stróże prawa pomogli świętochłowiczaninowi, dzięki czemu bezpiecznie trafił on do domu.

Ten gest jest nie tylko wyrazem profesjonalnego podejścia do służby ale świadczy też o ogromnej empatii, jaką powinien charakteryzować się każdy ze stróżów prawa. Cieszy, że w Świętochłowicach policjanci pomagają mieszkańcom, nie jest to przecież pierwsze zdarzenie, że to właśnie mundurowi ratują z opresji w przypadku niespodziewanych kłopotów.

fot. Wikipedia CC
autor: Bestrossi