Pierwsze lokale za złotówkę trafiły do najemców

W połowie października w Świętochłowicach ruszył projekt „Lokal za złotówkę”. Dla przedsiębiorców przygotowano 22 miejskie lokale użytkowe do wynajęcia za symboliczną złotówkę. Pierwsze z nich zostały już przekazane najemcom.

Lokal za zlotowke

Świętochłowicki Urząd Miejski informuje, że projekt „Lokal za złotówkę” od początku cieszy się dużym powodzeniem.

- Złożono do tej pory 16 wniosków o najem, a 4 lokale już objęte są umową i zostały przekazane najemcom. Są to lokale znajdujące się przy ul. Chorzowskiej, Barlickiego i Cmentarnej. W trakcie procedowania są wnioski na kolejne lokale - czytamy w informacji świętochłowickiego magistratu.

W pierwszej puli projektu pod wynajem za złotówkę przygotowano 22 lokale o powierzchni użytkowej od 21 do 92 metrów kwadratowych. Są to lokale do remontu i znajdują się w różnych częściach miasta – w Centrum, w Chropaczowie i Lipinach.

Wysokość stawki czynszowej przewidzianej dla lokali ujętych w projekcie:

  • w pierwszym roku najmu – 1zł/lokal miesięcznie
  • w drugim roku najmu – 1zł/lokal miesięcznie
  • w trzecim roku najmu – 1zł/lokal miesięcznie w czwartym roku najmu – w wysokości 30% miesięcznej stawki obowiązującej w danym roku
  • w piątym roku najmu – w wysokości 50% miesięcznej stawki obowiązującej w danym roku

Szczegóły programu i listę dostępnych lokali można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach.