Pseudohodowla w Świętochłowicach. Mężczyzna znęcał się nad zwierzętami

Na terenie ogródków działkowych w Świętochłowicach prowadzono „hodowlę” zwierząt. Większość z nich była brudna i zaniedbana. Na działkę pięćdziesięcioczterolatka wkroczyli policjanci wraz ze służbami weterynaryjnymi. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Na trop pseudohodowli w Świętochłowicach wpadki policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Udali się na miejsce wraz ze służbami weterynaryjnymi. Okazało się, że na działce przebywało ponad 40 zwierząt, wszystkie w fatalnych warunkach.

- Były brudne, głodne i zaniedbane, a część z nich w stanie nieleczonej choroby – podkreślają policjanci ze Świętochłowic.

Pięćdziesięcioczteroletni mieszkaniec Rudy Śląskiej „hodował” na działce psy, papugi, rybki i świnki morskie. Jak relacjonują policjanci psy były trzymane na zewnątrz, na podmokłej ziemi, na krótkich łańcuchach. Narażone były na zimno i wilgoć i miały do dyspozycji jedynie małe, rozpadające się budy.

Zwierzęta były brudne i zaniedbane

- Szczeniaki, które znaleziono w altance nie miały lepszych warunków, przebywały w małych klatkach, w których na ziemi leżały nieczystości oraz resztki nadpsutego jedzenia. Ptaki cierpiały na nieleczony świerzb i były w większości zagrzybione – dodają mundurowi.

W ogrodowej altanie było także akwarium, gdzie w wilgotnych trocinach i sianie trzymane były trzy świnki morskie i królik. Z kolei „hodowane” tam rybki żyły w brudnej, od dawna niewymienianej wodzie. Mężczyźnie odebrano już wszystkie psy, bo ich stan oraz warunki w jakich przebywały zagrażały ich zdrowiu i życiu. Zwierzęta trafiły do schroniska.

- Pozostałe zwierzęta na razie zostały na miejscu, jednak mieszkaniec Rudy Śląskiej musi liczyć się również z ich utratą. Mężczyzna został ukarany przez pracowników katowickiego inspektoratu weterynaryjnego mandatami za brak aktualnych szczepień psów – informuje policja.

Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania właścicielowi grozi do trzech lat więzienia. Mężczyzna wkrótce odpowie za to przed sądem.

Świętochłowice Ogródkowy złodziej

Może Cię zainteresować:

Ogródkowy złodziej ze Świętochłowic w rękach policji

Autor: Redakcja NGS24

04/01/2023

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

Może Cię zainteresować:

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Kierowca ze Świętochłowic surowo ukarany

Autor: Redakcja NGS24

29/12/2022

czytaj więcej:

Świętochłowice narkotyki

Narkotyki w piwnicy. Zatrzymany diler ze Świętochłowic

Świętochłowice Ogródkowy złodziej

Ogródkowy złodziej ze Świętochłowic w rękach policji

Policja Świętochłowice

Zgłosił kradzież i… sam trafił za kraty

Ogródkowy złodziej ze Świętochłowic

Ogródkowy złodziej ze Świętochłowic w rękach policji

Świętochłowice zatrzymany złodziej

Złapano złodzieja… odkurzacza. To recydywista

Świętochłowice znalezione rowery 1

Policjanci poszukują właścicieli rowerów

Świętochłowice policja

Zatrzymano poszukiwanego czterema nakazami doprowadzenia