Pseudohodowla w Świętochłowicach. Mężczyzna znęcał się nad zwierzętami

Na terenie ogródków działkowych w Świętochłowicach prowadzono „hodowlę” zwierząt. Większość z nich była brudna i zaniedbana. Na działkę pięćdziesięcioczterolatka wkroczyli policjanci wraz ze służbami weterynaryjnymi. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Na trop pseudohodowli w Świętochłowicach wpadki policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Udali się na miejsce wraz ze służbami weterynaryjnymi. Okazało się, że na działce przebywało ponad 40 zwierząt, wszystkie w fatalnych warunkach.

- Były brudne, głodne i zaniedbane, a część z nich w stanie nieleczonej choroby – podkreślają policjanci ze Świętochłowic.

Pięćdziesięcioczteroletni mieszkaniec Rudy Śląskiej „hodował” na działce psy, papugi, rybki i świnki morskie. Jak relacjonują policjanci psy były trzymane na zewnątrz, na podmokłej ziemi, na krótkich łańcuchach. Narażone były na zimno i wilgoć i miały do dyspozycji jedynie małe, rozpadające się budy.

Zwierzęta były brudne i zaniedbane

- Szczeniaki, które znaleziono w altance nie miały lepszych warunków, przebywały w małych klatkach, w których na ziemi leżały nieczystości oraz resztki nadpsutego jedzenia. Ptaki cierpiały na nieleczony świerzb i były w większości zagrzybione – dodają mundurowi.

W ogrodowej altanie było także akwarium, gdzie w wilgotnych trocinach i sianie trzymane były trzy świnki morskie i królik. Z kolei „hodowane” tam rybki żyły w brudnej, od dawna niewymienianej wodzie. Mężczyźnie odebrano już wszystkie psy, bo ich stan oraz warunki w jakich przebywały zagrażały ich zdrowiu i życiu. Zwierzęta trafiły do schroniska.

- Pozostałe zwierzęta na razie zostały na miejscu, jednak mieszkaniec Rudy Śląskiej musi liczyć się również z ich utratą. Mężczyzna został ukarany przez pracowników katowickiego inspektoratu weterynaryjnego mandatami za brak aktualnych szczepień psów – informuje policja.

Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania właścicielowi grozi do trzech lat więzienia. Mężczyzna wkrótce odpowie za to przed sądem.

Świętochłowice Ogródkowy złodziej

Może Cię zainteresować:

Ogródkowy złodziej ze Świętochłowic w rękach policji

Autor: Redakcja NGS24

04/01/2023

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

Może Cię zainteresować:

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Kierowca ze Świętochłowic surowo ukarany

Autor: Redakcja NGS24

29/12/2022

czytaj więcej:

Ukradł karty płatnicze i szalał w sklepach Zatrzymali go policjanci ze Świętochłowic

Ukradł karty płatnicze i szalał w sklepach

Poszukiwany w Niemczech zatrzymany w Świętochłowicach

Poszukiwany w Niemczech, zatrzymany w Świętochłowicach

Ponad 100 zarzutów za handel podrobionymi okularami

Ponad 100 zarzutów za handel podrobionymi okularami

Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Zatrzymano sklepowego złodzieja ze Świętochłowic

Swietochlowice zaginiony piotr stempa

Zaginął Piotr Stempa ze Świętochłowic. Mężczyzna ma 66 lat

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych

Świętochłowice poszukiwany

Napadł na pasażera tramwaju. Szuka go policja