Piłka ręczna plażowa mocną stroną Świętochłowic. Zobacz,co działo się na turnieju z okazji Dnia Dziecka

Odkąd w 2020 roku powstało na Skałce piaszczyste boisko do gry w piłkę ręczną plażową, dyscyplina ta cieszy się w Świętochłowicach dużym powodzeniem.

Przypomnijmy, że to pierwszy w Polsce tego typu obiekt, który powstał w ramach projektu #zRęczniekręcimynapiasku współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu. Obiekt ten jest cały czas wykorzystywany przez mieszkańców. To tam m.in. swoje treningi prowadzą szczypiornistki MUKS Skałka Świętochłowice.

W dniach od 29 maja do 2 czerwca na tym boisku rozegrano specjalny turniej z okazji Dnia Dziecka. Poza zawodniczkami naszej Skałki, brały w nim udział również drużyny dziewczęce i chłopięce z Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Pawonkowa, Chorzowa oraz Kąt wrocławskich. Na imprezę przyjechały również Kadry Śląska, Małopolski oraz Kadra Opolska.

Jak informuje MUKS Skałka Świętochłowice, w pierwszym dniu turnieju, czyli 29 maja pierwsze miejsce zajęły właśnie młodziczki klubu ze Świętochłowic. Klasyfikacja po tym pierwszym dniu wyglądała następująco:

I - MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice
II - UKS Pawonków
III - SPR Grunwald Ruda Śląska
IV - Kadra Śląska 2007
V - MKS Siemion przy ZS4 Siemianowice Śląskie
VI - MKS Siemion przy ZS4 Siemianowice Śląskie
VII - Akademia Handballu Ruch Chorzów


Dzień drugi to zmagania młodszych szczypiornistek i szczypiornistów, tych z rocznika 2008 i 2009. Świętochłowiczanki uplasowały się tam na II miejscu, jeśli chodzi o rocznik 2008 oraz na IV miejscu, jeśli chodzi o rocznik 2009.

W dniu trzecim rywalizowały drużyny z roczników starszych - 2002 - 2006. W naszej galerii prezentujemy kilka zdjęć pochodzących z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego oraz z profilu MUKS Skałka Świętochłowice na portalu Facebook. Widać, że plażowa piłka ręczna już na dobre zadomowiła się w Świętochłowicach, a nasz obiekt na Skałce ściąga tu drużyny z całego Śląska.

czytaj więcej:

Skałka świętochłowice multisportowa nawierzchnia 2

W Lipinach i na Skałce intensywne prace przed zimową przerwą

Puchar par harendarczyk 1

Miniżużel: Świętochłowiczanin na podium w Pucharze Par

Śląsk Świętochłowice MRKS Czechowice Dziedzice

Zabrzeg nie był gościnny dla drużyny ze Świętochłowic

Ms sztafet ss

Stadion Śląski szczęśliwy dla polskich...

Mecz

Jedni odpoczywają, drudzy walczą

Attachment1

Skałka obok podium

27dd7cddd3c2da4d8b388b00e3c63c22 XL

Pracowity weekend szczypiornistek