Piłka ręczna plażowa mocną stroną Świętochłowic. Zobacz,co działo się na turnieju z okazji Dnia Dziecka

Odkąd w 2020 roku powstało na Skałce piaszczyste boisko do gry w piłkę ręczną plażową, dyscyplina ta cieszy się w Świętochłowicach dużym powodzeniem.

Przypomnijmy, że to pierwszy w Polsce tego typu obiekt, który powstał w ramach projektu #zRęczniekręcimynapiasku współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu. Obiekt ten jest cały czas wykorzystywany przez mieszkańców. To tam m.in. swoje treningi prowadzą szczypiornistki MUKS Skałka Świętochłowice.

W dniach od 29 maja do 2 czerwca na tym boisku rozegrano specjalny turniej z okazji Dnia Dziecka. Poza zawodniczkami naszej Skałki, brały w nim udział również drużyny dziewczęce i chłopięce z Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Pawonkowa, Chorzowa oraz Kąt wrocławskich. Na imprezę przyjechały również Kadry Śląska, Małopolski oraz Kadra Opolska.

Jak informuje MUKS Skałka Świętochłowice, w pierwszym dniu turnieju, czyli 29 maja pierwsze miejsce zajęły właśnie młodziczki klubu ze Świętochłowic. Klasyfikacja po tym pierwszym dniu wyglądała następująco:

I - MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice
II - UKS Pawonków
III - SPR Grunwald Ruda Śląska
IV - Kadra Śląska 2007
V - MKS Siemion przy ZS4 Siemianowice Śląskie
VI - MKS Siemion przy ZS4 Siemianowice Śląskie
VII - Akademia Handballu Ruch Chorzów


Dzień drugi to zmagania młodszych szczypiornistek i szczypiornistów, tych z rocznika 2008 i 2009. Świętochłowiczanki uplasowały się tam na II miejscu, jeśli chodzi o rocznik 2008 oraz na IV miejscu, jeśli chodzi o rocznik 2009.

W dniu trzecim rywalizowały drużyny z roczników starszych - 2002 - 2006. W naszej galerii prezentujemy kilka zdjęć pochodzących z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego oraz z profilu MUKS Skałka Świętochłowice na portalu Facebook. Widać, że plażowa piłka ręczna już na dobre zadomowiła się w Świętochłowicach, a nasz obiekt na Skałce ściąga tu drużyny z całego Śląska.