Plażowy handball na „Skałce”

W niedzielę, 28 czerwca na boisku plażowym MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice na alei Parkowej przy basenie ekologicznym w Świętochłowicach rozpoczął się cykl turniejów V Mistrzostw Śląska w piłce ręcznej plażowej.

Pierwsze zawody miały być rozegrane tydzień wcześniej, ale storpedowała je pogoda. Aura wynagrodziła swój kaprys i zawody inauguracyjne odbyły się w warunkach, jakie plażówce przystają, czyli w pełnym słońcu. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: juniorek i juniorek młodszych. W obu tych kategoriach startowały szczypiornistki świętochłowickiego klubu MUKS Skałka-Śląsk.

W kategorii juniorek przegrały z UKS-em Ruch Chorzów 0:2 i 1:2 oraz z UKS-em Pawonków również 0:2 i 1:2, zajmując trzecie miejsce w turnieju. Zwyciężył UKS Pawonków przed Ruchem Chorzów.

W kategorii juniorek młodszych w meczach grupowych świętochłowiczanki uległy IKS-owi Pawonków 1:2 i pokonały Pogoń Zabrze 2:1. W meczu o III miejsce przegrały z UKS-em Ruch Chorzów 0:2. W tej kategorii wiekowej zwyciężył UKS Pawonków, wyprzedzając Bystrą i Ruch Chorzów. Czwarta była Skałka, piąta – Zgoda Bielszowice, a szósta – Pogoń Zabrze.

Pierwsze zawody w plażowej piłce ręcznej w Świoętochłowicach pokazały, że jest to widowiskowa dyscyplina sportu, a bawić się mogą nie tylko zawodniczki, ale i kibice. Niestety, ci ostatni nie mieli tej możliwości, jak że turniej był dla nich zamknięty.

czytaj więcej:

Remont Domu Sportu w Lipinach 1

Kultowy budynek w Lipinach z wyremontowanymi wnętrzami

5 kolejka Śląsk Świętochłowice Szombierki Bytom

Piąta kolejka IV ligi nieudana dla Śląska Świętochłowice

Ruch chorzow prezentacja

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów 2021 w Świętochłowicach!

Tiger

Spróbuj swoich sił w Akademii Piłkarskiej...

1

Mikołajki na parkiecie

Speed

Trzy medale speedrowerowców Śląska

9f9f79e544fb8eb705d18df3c18b9f0a XL

Siatkarskie zmagania licealistów