Podatki nie straszne uczniom ze świętochłowickiej "ósemki". Zwyciężyli w ważnym konkursie!

E2x5 Vjk WYAA Ld RZ

Znamy 10 finalistów VII edycji konkursu edukacyjnego Finansoaktywni „Misja: Podatki. To się opłaca". Wśród zwycięzców uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana III Sobieskiego w Świętochłowicach.

Pomysłowi uczniowie z "ósemki" stworzyli pomysłowy filmik o podatkach i ich znaczeniu w naszym codziennym życiu. Co godne odnotowania - do konkursu Finansoaktywni 2021 zgłosiło się aż 656 szkół. Znalezienie się w wąskim gronie laureatów daje piękne świadectwo o zaangażowaniu uczniów i kadry nauczycielskiej. Tak trzymać i oby tak dalej!

Zespoły uczniów wraz z opiekunami wezmą udział 16 czerwca w uroczystym zdalnym finale. W nagrodę uczniowie otrzymają nowoczesne kamery sportowe i popularne smartbandy. Z kolei do nauczycieli trafią zestawy składające się z bezprzewodowych słuchawek i dysku zewnętrznego.

Oto, jak zrecenzowano pracę świętochłowickich uczniów:

film pt. „PODATKI SĄ WAŻNE" – autorami są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana III Sobieskiego w Świętochłowicach. Konstrukcja filmu – dowcipna i obrazowa – opiera się na napisanym przez uczniów wierszu. W filmie zaprezentowane zostały negatywne skutki braku płacenia podatków oraz pozytywny wpływ podatków na życie każdego z nas.

Animacja z udziałem Barbie, piosenka raperska o podatkach i talk show w iście amerykańskim stylu! Uczniowie z całej Polski zaskoczyli jurorów konkursu niesamowitą kreatywnością. Kapituła konkursu miała nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba zespołów z całej Polski. Film o podatkach w roli głównej przygotowało aż 246 zespołów uczniowskich. Podczas obrad kapituła zwracała uwagę na wiele aspektów. Ważna była m.in. pomysłowość, oryginalność filmu konkursowego, ciekawe przedstawienie potrzeby płacenia podatków oraz wskazanie obszarów, które są z nich finansowane. Wybrano 10. najlepszych prac.

„Promowanie wiedzy z zakresu finansów wśród uczniów szkół podstawowych i ich edukowanie to dla Ministerstwa Finansów kwestia priorytetowa. Finanse odgrywają dużą rolę w naszym codziennym życiu. Warto wiedzieć, jak mądrze wydawać pieniądze i dlaczego płacenie podatków jest tak ważne. Cieszy mnie tak duże zainteresowanie programem. Z roku na rok jest ono coraz większe. Mam nadzieję, że dzięki Finansoaktywnym uczniowie z całej Polski zdobywają niezbędną i tak potrzebną wiedzę o podatkach" – powiedział Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

czytaj więcej:

Swiony noc

Świętochłowice ostatnie w rankingu inwestycji!

Grzyby

Bezpiecznie na grzyby

Lipiny huta

Historia Lipin oczami dzieci

Podworko nivea

W Świętochłowicach powstanie Podwórko Talentów Nivea

Coronavirus

Maseczki nie będą obowiązkowe? Rząd luzuje kolejne...

60 612879

Próbowali okraść mieszkanie teraz staną przed sądem

84bd8bd55711fc1be7650ea3945868c3 XL

Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi podczas ferii