Podstawówka w Lipinach rozpoczęła współpracę z Uczelnią Korczaka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Lipinach będą mieli nowe możliwości. Świętochłowicka podstawówka nawiązała współpracę z Uczelnią Korczaka, dzięki czemu program nauczania zostanie m.in. wzbogacony o dodatkowe zajęcia.

Szkola swiony

- Jak pokazały ostatnie wyniki egzaminów ósmoklasistów cały system edukacji w Świętochłowicach wymaga gruntownej zmiany. Musimy zacząć na różnych poziomach. Tak się składa, że najgorsze wyniki były na Lipinach, dlatego też tutaj startujemy z projektem z Uczelnią Korczaka już od pierwszej klasy – podkreśla prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Pilotażowy program wdrażany w Lipinach obejmie między innymi lekcje historii czy geografii w terenie oraz dodatkowe zajęcia, które będą rozwijać zdolności i talenty uczniów.

- Nasza kadra to grono ekspertów, którzy ogromny nacisk kładą na zajęcia praktyczne. Te dobre praktyki od dawna sprawdzają się u naszych zagranicznych partnerów, dlaczego więc nie skorzystać z nich również u nas? Jesteśmy przekonani, że nasze alternatywne metody nauki i współpraca z różnymi grupami pomogą poprawić jakość kształcenia w Lipinach – przekonuje Anna Zasada-Chorab, dziekan katowickiego wydziału Uczelni Korczaka.

Eksperci z Uczelni Korczaka stworzyli dla Lipin program, który ma integrować całą lokalną społeczność. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 19 mogą także liczyć na merytoryczne wsparcie kadry akademickiej.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zbigniew Nowak i Joanna Górny

To będzie wspaniały festyn, bo oprócz zabawy możesz pomóc!

Targowisko Świętochłowice. Kadr ze spotu wyborczego Daniela Begera (2018 rok)

Zbliża się koniec targowiska na Kubiny. Powstanie coś nowego

Panorama Świętochłowic

Świętochłowice w jeden dzień. Co warto zobaczyć lub zwiedzić

Dzień Strażaka 2021 w Świętochłowicach 3

Święto Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Zobacz zdjęcia