Podstawówka w Lipinach rozpoczęła współpracę z Uczelnią Korczaka

Szkola swiony

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Lipinach będą mieli nowe możliwości. Świętochłowicka podstawówka nawiązała współpracę z Uczelnią Korczaka, dzięki czemu program nauczania zostanie m.in. wzbogacony o dodatkowe zajęcia.

- Jak pokazały ostatnie wyniki egzaminów ósmoklasistów cały system edukacji w Świętochłowicach wymaga gruntownej zmiany. Musimy zacząć na różnych poziomach. Tak się składa, że najgorsze wyniki były na Lipinach, dlatego też tutaj startujemy z projektem z Uczelnią Korczaka już od pierwszej klasy – podkreśla prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Pilotażowy program wdrażany w Lipinach obejmie między innymi lekcje historii czy geografii w terenie oraz dodatkowe zajęcia, które będą rozwijać zdolności i talenty uczniów.

- Nasza kadra to grono ekspertów, którzy ogromny nacisk kładą na zajęcia praktyczne. Te dobre praktyki od dawna sprawdzają się u naszych zagranicznych partnerów, dlaczego więc nie skorzystać z nich również u nas? Jesteśmy przekonani, że nasze alternatywne metody nauki i współpraca z różnymi grupami pomogą poprawić jakość kształcenia w Lipinach – przekonuje Anna Zasada-Chorab, dziekan katowickiego wydziału Uczelni Korczaka.

Eksperci z Uczelni Korczaka stworzyli dla Lipin program, który ma integrować całą lokalną społeczność. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 19 mogą także liczyć na merytoryczne wsparcie kadry akademickiej.

czytaj dyskusję

czytaj więcej: