Podsumowanie WOŚP w Świętochłowicach

Czas podsumować 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach. Oprócz wolontariuszy i e - skarbonki w tym roku pojawiły się aukcje internetowe. Jedną z nich była chusta - ręcznie robiona przez Panią Joannę Wilińską, która od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.Czas podsumować 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach.

To nie jedyne aukcje przygotowane dla Świętochłowiczan. Do licytacji przyłączyli się również włodarze. Prezydent Daniel Beger będzie morsował, wiceprezydent Adam Trzebińczyk oprowadzi po Muzeum Powstań Śląskich, natomiast wiceprezydent Sławomir Pośpiech ruszy na rowerową przejażdżkę. Marcin Jaroszek, zapalony rowerzysta skorzystał z okazji, by poznać trasy rowerowe w doborowym towarzystwie.

Do wylicytowania były również książki, rękawice bokserskie, oraz gadżety związane ze Świętochłowicami. Przypinka z herbem miasta, też wspomogła budżet WOŚP. Kazimierz Kozula kupił przypinkę, bo lubi pomagać.

- Pomagamy bardzo dużo, przede wszystkim szpitalowi i to nas też skłoniło, by w tej aukcji coś zlicytować, bo nasz szpital akurat bardzo dużo od WOŚP otrzymał sprzętu (…) więc, chcieliśmy swoje serduszko do tego dołożyć -

W Świętochłowicach udało się uzbierać całkiem pokaźną kwotę. Agata Mraczek - Szef Sztabu WOŚP w Świętochłowicach, była pełna podziwu. Kiermasz i wolontariusze z puszkami uzbierali - 41181,90 zł, kolejne 3275 zł to e-skarbonka, aukcje dostarczyły 1700zł.

Mimo obostrzeń związanych z pandemią, nie było tak, koncertowo i wesoło jak w latach poprzednich, mimo tego Świętochłowiczanie pokazali, że potrafią.

fot. Rafał Zduńczyk