Policja apeluje do mieszkańców Świętochłowic. Trzymajmy się rygorów sanitarnych

Ddm

Zasłaniając usta oraz nos w autobusie, tramwaju, sklepie, a także w przychodni i wszędzie tam, gdzie może dojść do spotkania się z większą liczbą osób powodujemy, że jesteśmy bezpieczniejsi, troszczymy się o siebie i o innych.

W apelu świętochłowickich policjantów, jaki ukazał się na stronie miejskiej komendy czytamy, że od samego początku trwania pandemii koronawirusa, oprócz codziennej służby realizują szereg dodatkowych zadań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Mundurowi kontrolują środki komunikacji miejskiej, placówki handlowe, lokale gastronomiczne i inne miejsca, gdzie mogą się gromadzić ludzie. Priorytetem dla stróżów prawa jest bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Świętochłowic. Niestety wciąż jeszcze zdarzają się osoby, które lekceważą zalecenia sanitarne.

W trosce o życie i zdrowie mieszkańców miasta świętochłowiccy policjanci apelują o przestrzeganie dystansu społecznego oraz bezwzględne zasłanianie ust i nosa, szczególnie, że ostatnie statystyki zakażeń nie napawają optymizmem. Panująca obecnie pandemia, to bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Przypominają, że wszyscy musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa.

źródło: Materiały prasowe KMP Świętochłowice