Policja edukuje w sprawie bezpieczeństwa dzieci. To ważny materiał!

Przypadki pedofilii oraz przestępstw związanych z krzywdzeniem dzieci zdarzają się coraz częściej, dlatego śląscy policjanci przeprowadzili akcję informacyjną na temat bezpieczeństwa najmłodszych. Okazuje się, że w tym temacie jest naprawdę wiele do zrobienia. Wnioski nie są zbytnio optymistyczne

Policja edukuje w sprawie bezpieczeństwa dzieci

"Naucz mnie mówić NIE!"

Działania realizowane były w ramach kontynuacji wojewódzkiej kampanii społecznej „Moje Bezpieczne (?) Dziecko”. Policjanci odwiedzali szkoły, przeprowadzali szkolenia dla pedagogów i opiekunów przedszkolnych, rozdawali materiały edukacyjne.

- Przekazana fachowa wiedza i praktyczne porady mają za zadanie zwiększyć skuteczność nauczycieli w ujawnianiu wszelkich niepokojących sygnałów popełnienia przestępstwa, w szczególności o charakterze seksualnym, na szkodę dziecka przez osobę dorosłą - tłumaczyli funkcjonariusze.

Jak zareaguje Twoje dziecko?

Kampanii towarzyszył również eksperyment z udziałem przeszkolonych policjantów. Funkcjonariusze w cywilnych ubraniach pojawiali się na placach zabaw. Pytali niektórych kilkulatków, czy chcieliby pobawić się z nimi dronem. Następnie próbowali odciągnąć dziecko od grupy. Niektóre dzieci podbiegały wtedy do rodzica pytając, czy mogą pójść, inne ufały nieznajomemu...

- Rodzice zostali uprzednio przygotowani przez policyjnego psychologa, jak rozmawiać ze swoim dzieckiem w przypadku, gdy dziecko oddaliło się z obcym bez ich zgody, a także jak porozmawiać z dzieckiem, którego zachowanie było poprawne tj., takim dzieckiem, które dało wyraźny komunikat, że nie rozmawia z obcymi lub pobiegło do rodzica zapytać się o zgodę - tłumaczą mundurowi.

czytaj więcej:

Policja świętochłowice

Efekty akcji świętochłowickiej policji - 40 przypadków

Wypadek ul Bytomska Świętochłowice

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Świętochłowicach

Pożar mieszkania w Świętochłowicach (ZDJĘCIE ILUSTRACYJNY)

Pożar mieszkania. Ewakuowano 23 osoby, w tym 9 dzieci

60 686761

Kontrole Policji. Kto łamie obostrzenia, będzie ukarany!

Złodziej katalizatora

Nocą zaczaił się na katalizator. Przyłapali go policjanci

Banknoty z PRL

Gruzini okradli mieszkanie w Świętochłowicach. Mieli pecha!

Dts

Minimalny odstęp pomiędzy pojazdami już od dziś.