Policjanci odzyskali skradziony agregat OSP i zatrzymali złodzieja!

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali jednego z podejrzewanych o kradzież agregatu. Zuchwałym złodziejem okazał się 26-letni świętochłowiczanin. Jednak kradzież urządzenia to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Mężczyzna odpowie również m.in. za posiadanie środków odurzających oraz hodowle konopi. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Agregat

Do świętochłowickiej komendy na początku stycznia wpłynęło zgłoszenie o kradzieży agregatu prądotwórczego z terenu Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy z miejscowej policji. Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych, a także zabezpieczony monitoring szybko doprowadził do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz wizerunku podejrzewanych. W miniony czwartek jeden ze złodziei wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec miasta.

Stróże prawa odzyskali skradziony agregat. Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny, oprócz słoika z suszem roślinnym, policjanci znaleźli drewnianą szafę, w której mężczyzna hodował w doniczkach konopie. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. W chwili zatrzymania świętochłowiczanin miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. Odpowie teraz za kradzież agregatu wspólnie z inną osobą, posiadanie środków odurzających i ich hodowlę, a także posiadanie specjalistycznego sprzętu do uprawy konopi. Grozi mu 5 lat za kratami. O dalszym losie 26-latka zadecyduje wkrótce sąd.

Dochodzenie w dalszym ciągu trwa. Sprawę prowadzi Wydział Kryminalny świętochłowickiej komendy

Źródło: KMP Świętochłowice

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Szkola swiony

W Świętochłowicach będą komfortowe warunki do...

Marszalkowski budzet

Świętochłowickie projekty w Marszałkowskim...

Zoo

Co myślą mieszkańcy Świętochłowic o pomyśle...

Ochotnicza straz pozarna

Strażacy ochotnicy ze Świętochłowic służą pomocą