Policjanci ze Świętochłowic doskonalą umiejętności strzeleckie w jednej z najlepszych strzelnic w kraju

Policja

Sprawne posługiwanie się bronią palną to dla każdego policjanta podstawa. Dlatego stróże prawa muszą w tym zakresie doskonalić swoje umiejętności. Specjalny trening odbyli właśnie mundurowi ze Świętochłowic.

Jak informuje Komenda Miejska Policji, policjanci tej jednostki wzięli udział w treningu z wyszkolenia strzeleckiego, który odbył się na obiekcie Komendy Wojewódzkiej, w krytej strzelnicy, będącej jedną z najnowocześniejszych policyjnych strzelnic w całym kraju.

Pod czujnym okiem instruktora mundurowi zrealizowali elementy strzelań statycznych i dynamicznych. Podczas zajęć policjanci korzystali z broni osobistej, z którą pełnią służbę każdego dnia. Przed strzelaniem odbyła się część teoretyczna, w trakcie której instruktor omówił między innymi zasady obowiązujące na strzelnicy. Część praktyczna treningu odzwierciedlała realne sytuacje, w których mogą się znaleźć mundurowi. Policjanci podczas ćwiczeń musieli się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością podczas oddawania strzałów z broni krótkiej.

- By wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe, policjanci ze Świętochłowic cyklicznie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności strzeleckie oraz technikę i „celne oko”. Sprawnego posługiwania się bronią, wymaga od nich codzienna służba - czytamy m.in. na stronie internetowej świętochłowickiej komendy.

fot. Materiały prasowe KMP Świętochłowice