Pomoc potrzebującym w Świętochłowicach. Dzielnicowi rozdali świąteczne paczki z żywnością. "Nie bądżmy obojętni na krzywdę innych"

W wigilię świąt Bożego Narodzenia, 24 grudnia, dzielnicowi ze świętochłowickiej komendy, wraz z Fundacją Bożego Miłosierdzia i parafią świętego Augustyna, rozdawali świąteczne paczki z żywnością najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta.

W wigilię dzielnicowi ze świętochłowickiej komendy policji, wspólnie z Fundacją Bożego Miłosierdzia i parafią świętego Augustyna, wręczyli paczki z żywnością najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta. W tym również osobom bezdomnych, którym w okresie jesienno-zimowy szczególnie doskwierają niskie temperatury. W każdej paczce znalazły się produkty takie jak: chleb, mleko, wędliny, konserwy, potrawy w słoikach czy słodycze. - Mamy nadzieję, że ten drobny gest pomógł najuboższym choć trochę bardziej radośnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia - przekazuje Marcin Korek, p.o. oficer prasowy KMP w Świętochłowicach.

Funkcjonariusze przypominają, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie - dodają policjanci.
Swietochlowice hulajnoga pod wplywem 29 latek

Może Cię zainteresować:

Chciał skrócić podróż - zapłaci jak za zboże. 29-latek surowo ukarany za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu

Autor: Redakcja NGS24

20/12/2023

Obywatel Bułgarii handlował odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek

Może Cię zainteresować:

Handlował na targu podrabianą odzieżą. 46-letni obywatel Bułgarii został zatrzymany przez będzińskich policjantów

Autor: Redakcja

27/12/2023

Koń złapany w Ćwiklicach k Pszczyny

Może Cię zainteresować:

Pędzą konie po betonie na ekspresówkę. Świąteczna interwencja pod Pszczyną

Autor: Redakcja

26/12/2023