Chciał skrócić podróż - zapłaci jak za zboże. 29-latek surowo ukarany za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 grudnia 2023 r. w Świętochłowicach. Patrolujący miasto policjanci zauważyli poruszającego się hulajnogą elektryczną mężczyznę i zatrzymali go do rutynowej kontroli. Jak się okazało, prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, dlatego został ukarany wysokim mandatem karnym. - Nieznajomość przepisów nie jest usprawiedliwieniem dla ich łamania - przypominają funkcjonariusze świętochłowickiej komendy.

Policja Śląska
Swietochlowice hulajnoga pod wplywem 29 latek

Policjanci z komendy miejskiej jak co noc patrolowali ulice miasta. Przy ulicy Bytomskiej uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który mimo panujących niskich temperatur poruszał się elektryczną hulajnogą. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli i zbadali jego trzeźwość.

Na hulajnodze z promilami. To drogo kosztuje

Jak się okazało zatrzymany 29-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Hulajnogę wypożyczył przy pomocy jednej z popularnych aplikacji, jednak zapomniał, że jazda hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Spotkanie z policjantami skończyło się dla kierującego mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

-Za jazdę hulajnogą elektryczną czy rowerem po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych - przypominają funkcjonariusze KMP w Świętochłowicach.
Przywłaszczył kartę bankomatową i ruszył na zakupy

Może Cię zainteresować:

Przywłaszczył kartę bankomatową i ruszył na zakupy. Mieszkaniec Chorzowa zatrzymany w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

18/12/2023

Blisko 220 poszukiwanych osób zatrzymano w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Blisko 220 poszukiwanych osób zatrzymano w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

14/12/2023

Za kółkiem z zakazem prowadzenia i promilami

Może Cię zainteresować:

Za kółkiem z zakazem prowadzenia i promilami. Poszukiwany mężczyzna wpadł w Świętochłowicach

Autor: Redakcja

07/12/2023