Pomykał sobie Rometem na podwójnym gazie. Złapali go na Łagiewnickiej

„Niechroniony, ale bezpieczny”, to nowy policyjny projekt, w którym mundurowi ze świętochłowickiej drogówki prowadzą na ulicach Świętochłowic. Podczas tej akcji zatrzymano w Chropaczowie nietrzeźwego amatora jazdy skuterem.

Alkomat Policja Świętochłowice

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, zatrzymany to 53-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna podróżował skuterem po ulicach Świętochłowic, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Teraz bytomianinowi grozi wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia. Drogówka apeluje o rozwagę i przypomina, że

W połowie tygodnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy prowadzili działania o nazwie „Niechroniony, ale bezpieczny”. Około 17.30 podczas patrolowania ulicy Łagiewnickiej zauważyli motorower marki Romet. Policjanci zatrzymali jednoślad do kontroli. Kierującym okazał się 53-letni bytomianin.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Materiały prasowe KMP Świętochłowice

czytaj więcej:

Za szybko o ponad 90 kmh Kierowca stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

Za szybko o ponad 90 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy

Zawalenie dachu, Świętochłowice

Katastrofa budowlana w Świętochłowicach

112

Podziękowanie za uratowane życie

Policja Świętochłowice

Zlikwidowano melinę w Świętochłowicach

Dyżurny policji świętochłowice

Piaśniki. Seniorka leżała na podłodze wołając o ratunek

Jechał po amfetaninie

Mieszkaniec Świętochłowic piracił po amfetaninie. Dopadli go

Samira1

Chorzowska policja informuje o poszukiwaniu...