Ponumerowane zostały drzewa w centrum Świętochłowic. O co chodzi?

Od kilku dni trwają dyskusje dotyczące drzew znajdujących się w Centrum Świętochłowic. Przy ulicach Katowickiej i Wojska Polskiego wiele z nich zostało opatrzonych numerem za pomocą pomarańczowej farby. Część mieszkańców zaczęła się zastanawiać, czy nie dojdzie do wycinki. Jak się jednak okazuje - obawy są niepotrzebne, bo to tylko inwentaryzacja.

Drzewa

Szczegółowych informacji dotyczących oznaczenia drzew udzielił dziś Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach - Patryk Kosela.

- Spieszymy uspokoić, że oznaczenia naniesiono jedynie w celu inwentaryzacji w związku z przygotowaniami do inwestycji Centrum Przesiadkowego "Mijanka" wraz z przebudową skrzyżowania ulic Katowickiej i Wojska Polskiego - czytamy na profilu rzecznika. - Jasno podkreślamy, że drzewa zostają, a oznaczenia cyfrowe na nich, służą wyłącznie zwyczajowej inwentaryzacji na terenie planowanej inwestycji - mówi treść komunikatu.

Pomarańczowe oznaczenia niestety zdążyły już wzbudzić emocje i plotki sugerujące, że drzewa te będą wycinane, co na całe szczęście okazało się nieprawdą. Miejmy nadzieję jednak, że pomarańczowa farba jak się pokazała, tak szybko zniknie. W przeciwnym przypadku te plotki nabiorą z pewnością drugiego, a nawet trzeciego życia.

czytaj więcej:

Klatki

Ruszyły tegoroczne remonty klatek schodowych....

Cis

Centrum Integracji Społecznej istnieje już 10...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Grypa

Szczepienia na Covid19. Te istotne zmiany...

Chropek

Dokładnie 108 lat temu poświęcono kościół w...

Piasniki

Świętochłowice były ogromnym placem budowy. Tak...

Mieszkanie

Mieszkanie do wynajęcia w Świętochłowicach....