Popis Skałki w Chorzowie

Po świątecznej przerwie i feriach, na parkiety ligowe wróciły szczypiornistki MUKS „Skałka” - Śląsk Świętochłowice. Jako pierwsze w 2020 roku rozgrywki wznowiły dziewczęta grupy juniorek młodszych, które w hali chorzowskiego MORiS-u zmierzyły się z rówieśniczkami z Akademii Handballu Ruch Chorzów.

C501a702ef05e90d163a1eeeb1633357 XL

Podopieczne Andrzeja Gajczewskiego rozpoczęły rok z wysokiego „C”, demonstrując bardzo wysoki poziom. A że gospodynie też zademonstrowały dobrą formę, więc mecz był nie tylko emocjonujący, ale i stał na wysokim poziomie sportowym. Wiele braw od licznej publiczności zebrała bramkarka Skałki – Agnieszka Zimowska, popisując się wieloma kapitalnymi interwencjami. Z kolei wysoką skutecznością popisywały się Wiktoria Wieczorek, Wiktoria Hertmann, Oliwia Ronc i Laura Pastuszka. Świętochłowiczanki już do przerwy wypracowały sobie trzybramkową przewagę (18:15), by ją powiększyć w drugiej odsłonie i wygrać mecz 40:35.

W zwycięskim meczu z Akademią Handballu Ruch Chorzów w barwach Skałki wystąpiły: Zimowska - Herrmann 7 bramek, Hołub 4, Korbaś, Matuszczyk, J. Pastuszka 1, L. Pastuszka 7, Ronc 9, Trocer, Wieczorek 10 i Wołoch 2.