Porażka po karnych

Emocjonujący mecz ligowy rozegrały juniorki młodsze świętochłowickiej MUKS Skałka – Śląsk. W roli gospodyń w hali Zgody Bielszowice podejmowały właśnie – Zgodę i atut „własnego boiska” był po stronie gości.

W pierwszej połowie tego atutu nie było widać i świętochłowiczanki dominowały na parkiecie, wygrywając tę część meczu 13:10. Po przerwie role się odwróciły i stroną przeważającą była Zgoda. Po emocjonującej końcówce mecz zakończył się remisem 27:27, ale w myśl obowiązujących przepisów ZPRP, każdy mecz musi wyłonić zwycięzcę, więc sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych. Te, niestety, lepiej wykonywały bielszowiczanki. Rzutów ze strony Skałki nie wykorzystały: Ulijarczyk, Wieczorek i Trocer, skutecznie rzuciła tylko Paulina Hołub, z kolei zawodniczki Zgody trzykrotnie umieszczały piłkę w bramce Skałki i to one zostały zwyciężczyniami tego meczu.

MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice – Zgoda Ruda Śląska 27:27 (13:10) karne 1:3

MUKS: Nicola Muras – Julia Ulijarczyk 2, Wiktoria Wasilke, Klaudia Matuszczyk, Wiktoria Herrmann 12, Wiktoria Wieczorek 7, Nikola Trocer 4, Paulina Hołub 2, Kinga Nycek