Porażka po karnych

Emocjonujący mecz ligowy rozegrały juniorki młodsze świętochłowickiej MUKS Skałka – Śląsk. W roli gospodyń w hali Zgody Bielszowice podejmowały właśnie – Zgodę i atut „własnego boiska” był po stronie gości.

Porażka po karnych

W pierwszej połowie tego atutu nie było widać i świętochłowiczanki dominowały na parkiecie, wygrywając tę część meczu 13:10. Po przerwie role się odwróciły i stroną przeważającą była Zgoda. Po emocjonującej końcówce mecz zakończył się remisem 27:27, ale w myśl obowiązujących przepisów ZPRP, każdy mecz musi wyłonić zwycięzcę, więc sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych. Te, niestety, lepiej wykonywały bielszowiczanki. Rzutów ze strony Skałki nie wykorzystały: Ulijarczyk, Wieczorek i Trocer, skutecznie rzuciła tylko Paulina Hołub, z kolei zawodniczki Zgody trzykrotnie umieszczały piłkę w bramce Skałki i to one zostały zwyciężczyniami tego meczu.

MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice – Zgoda Ruda Śląska 27:27 (13:10) karne 1:3

MUKS: Nicola Muras – Julia Ulijarczyk 2, Wiktoria Wasilke, Klaudia Matuszczyk, Wiktoria Herrmann 12, Wiktoria Wieczorek 7, Nikola Trocer 4, Paulina Hołub 2, Kinga Nycek

czytaj więcej:

Żużel znów w Świętochłowicach Lista startowa zawodów Nice Cup

Żużel znów na Skałce. Lista startowa zawodów Nice Cup

Wotore4

Nie przegap! Wotore 4, czyli pojedynek na gołe pięści

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbyła się w Świętochłowicach

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbyła się na Skałce!

Taekwondo

7 medali dla walecznych świętochłowiczan z UKS...

Ligowe ostatki copy

Ligowe ostatki

Slask demarko

MKS Śląsk Świętochłowice zyskał sponsora...

4fa58a4e3bff7c98c12520b84ea1dcd5 XL

Dziewięć drużyn w ekstralidze