Porozumienie w świętochłowickim Ośrodku Pomocy Społecznej

Konflikt płacowy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świętochłowicach trwał rok, ale w końcu udało się osiągnąć porozumienie. Pracownicy dostaną podwyżki, a akcja protestacyjna została zakończona.

Ops swiony

Porozumienie zawarte pomiędzy dyrekcją Ośrodka Pomocy Społecznej a Międzyzakładowym Związkiem Zawodowym Pracowników Pomocy Społecznej Miasta Świętochłowice kończy spór zbiorowy.

– Dziękujemy związkowcom za porozumienie. Ciężkie rozmowy przyniosły zamierzony efekt i każda ze stron jest zadowolona. Doceniamy trud pracy wszystkich pracowników OPS i dziękujemy, że podejmując decyzję o zakończeniu protestu, wzięli oni pod uwagę obecną sytuację finansową miasta – mówi Adam Trzebinczyk, wiceprezydent Świętochłowic.

Jakie podwyżki dostaną pracownicy OPS?

Wszyscy pracownicy OPS - poza kadrą kierowniczą, samodzielnymi stanowiskami oraz osobami, których wynagrodzenie znacząco odbiegają od innych pracowników na danym stanowisku – otrzymają do 1 listopada podwyżkę w wysokości 180 zł brutto.

W styczniu przyszłego roku wszyscy pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego o 2,5%, a od marca roku pracownicy, których wynagrodzenie na poszczególnych stanowiskach jest niższe niż ujęte w tabeli zaakceptowanej przez związki zawodowe, otrzymają podwyżkę w wysokości 200 zł na etat.

Już w kwietniu tego roku pracownicy świętochłowickiego OPS otrzymali średnio 150 zł brutto podwyżki oraz podwyżkę w wysokości 2% kwoty zasadniczej.

fot. UM Świętochłowice

czytaj więcej:

Ops

Na decyzję ws. OPS w Świętochłowicach trzeba...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Wandal

Z kopniakami do ośrodka pomocy społecznej....

Strona

Świętochłowicki OPS ma nową stronę internetową....

OPS

Jak zmiany zaszły w świętochłowickim Ośrodku...

Bezdomny

Działa już ogrzewalnia dla bezdomnych w...

Lokal lagiewnicka

Do wzięcia trzy lokale w Świętochłowicach