Powalczą o złoto

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Częstochowie, speedrowerowcy Śląska w meczu rewanżowym Lwy 81:66 i w ostatniej fazie play-offu powalczą o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Speed

7:3 i 7:2 w dwóch pierwszych wyścigach, już dało gospodarzom dziewięć „oczek” przewagi i tzw. „luz”. Ten „luz” pozwolił na odniesienie kolejnych zwycięstw bądź w najgorszym przypadku remisów aż do wyścigów nr XI i XII, kiedy to częstochowianie odnieśli dwa pierwsze zwycięstwa (6:3 i 7:3). Różnica 17 punktów (67:50) przed wyścigami nominowanymi nie mogła już niczego zmienić. Trzy ostatnie „gonitwy” zakończyły się jedną porażka oraz dwoma remisami, dającymi zwycięstwo w meczu 81:66 i awans do finału Drużynowych Mistrzostw Polski. W finale Śląsk będzie walczył z Orłem Gniezno, jedynym zespołem, z którym świętochłowiczanie ponieśli porażkę w rundzie zasadniczej. Emocje gwarantowane!

MS Śląsk Świętochłowice – Lwy Avia Częstochowa 81:66

Punkty dla Śląska: Marcin Kołata 13, Mateusz Pacek 15, Kamil Bielica 11, Patryk Bielaczek 15, Dawid Bas 13, Igor Orłowski 8, Dawid Zając 3, Kamil Bielaczek 2, Kamil Niemiec 3.

czytaj więcej:

Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach

Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach. Co zaplanowano?

Puchar Polski MSK Śląsk Demarko

3. runda Pucharu Polski: Osiem bramek dla Śląska Demarko

Muks mistrzostwa

Sukces młodych szczypiornistek z MUKS Skałka Świętochłowice

Attachment1 3

Śląsk DEMARKO Świętochłowice. Ważne zwycięstwo...

Emocje

Emocje na Zubrzyckiego

Pucharowy awans Śląska

Pucharowy awans Śląska

271073fa434dfbedecc5cddef10cff3e XL

Szachowe puchary dla Oliwii, Szymona i Borysa