Projekt bandy i toru żużlowego na Skałce z akceptacją PZM

Na oficjalnym kanale społecznościowym MS Śląsk Świętochłowice pojawiła się bardzo dobra dla fanów czarnego sportu informacja. Polski Związek Motorowy zaakceptował bowiem zastępczy projekt budowy bandy i żużlowego toru na stadionie OSIR.

Stadion

Według innych informacji, jakie opublikowano na stronie bestspeedwaytv.pl, możemy dowiedzieć się również o staraniach władz klubu do organizacji specjalnego treningu żużlowego na własnym torze w Świętochłowicach. Okazją do tego ma być możliwość uczczenia 70 rocznicy istnienia klubu. Nie ma co ukrywać, że rzeczywiście to właśnie ryk silników byłby najlepszym sposobem do uczczenia jubileuszu na stadionie im. Pawła Waloszka.

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć kompleksowy remont zintegrowanego ze stadionem budynku OSIR, który przejdzie modernizację i zupełnie zmieni swój wizerunek. Władze Świętochłowic mają plan, aby w ciągu najbliższych 6 lat realizować w trybie "krok po kroku" szereg mniejszych inwestycji na stadionie, których efektem końcowym będzie przywrócenie pełnej funkcjonalności obiektu zarówno dla żużlowców i piłkarzy Śląska, ale także dla kibiców.

Kilka dni temu na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o przymiarkach do termomodernizacji budynku na stadionie...

Opublikowany przez Speedway Śląsk Świętochłowice Wtorek, 9 lutego 2021

Foto: MPUK Świętochłowice

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Szkoly

Świętochłowickie szkoły mają czym się chwalić....

Jarmark

W Świętochłowicach znów będzie jarmark...

Owsiak

Jurek Owsiak zaprasza Świętochłowiczan do...

Koledy1211

26 Konkurs kolęd i pastorałek rozstrzygnięty!