Pożar w Świętochłowicach na budowie osiedla na Zgodzie. Jest komunikat Straży Pożarnej. To mogło być podpalenie!

Państwowa Straż Pożarna w Świętochłowicach
Pożar Świętochłowice Wiśniowa przy budowie nowego osiedla 3

W czwartek wieczorem doszło do bardzo groźnie wyglądającego pożaru. Słup dymu i ognia wzbił się wysoko i wystraszył mieszkańców Zgody. Straż Pożarna szczegółowo informuje o okolicznościach zdarzenia. Doszło do niego przy ulicy Wiśniowej, na terenie budowy nowego osiedla domów.

W komunikacie PSP Świętochłowice czytamy, że po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że na terenie placu budowy doszło do pożaru plastikowego zbiornika retencyjnego o długości 25 metrów i szerokości 2 metrów. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Pożar nie rozprzestrzenił się na inne obiekty lub zabudowania. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie przez osoby nieustalone.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. W działaniach trwających półtorej godziny zaangażowanych było 8 strażaków. Na miejsce zdarzenia wezwano również Policję oraz przedstawiciela inwestora.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu dwóch linii gaśniczych. Następnie dokładnie sprawdzono pogorzelisko.

Pożar Świętochłowice Wiśniowa przy budowie nowego osiedla 3

czytaj więcej: