3119c7be2ab58173062c39c6b8c72ed7 XL

Prezes podał się do dymisji

W czasie gdy piłkarze Śląska intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej, doszło do nieoczekiwanych zmian w klubie. Niespodziewanie do dymisji podał się prezes MKS-u Śląsk Świętochłowice, Andrzej Jasicki. Funkcję prezesa (po raz drugi) pełnił od lutego 2015 roku. Przyczyn swojej rezygnacji nie chciał komentować.

- Przez cztery lata razem z klubem, którego byłem sternikiem pięliśmy się do góry i przyszedł czas na oddanie pałeczki innym. Więcej na ten temat nie chcę mówić – powiedział Andrzej Jasicki.

Po tej decyzji zebrał się Zarząd, na którym podjęto uchwałę, że funkcję prezesa Śląska jako „p.o.” będzie sprawował dotychczasowy wiceprezes, Piotr Jojko. Na stanowisko wiceprezesa powołano Romana Herdzina.

- Jesteśmy zaskoczenie decyzją Prezesa Andrzeja Jasickiego, ale jego decyzję musimy uszanować. To „zawirowanie” nie może wpłynąć na funkcjonowanie klubu. Przygotowujemy się do rundy wiosennej, w najbliższych dniach będę rozmawiał z zawodnikami i jestem przekonany, że uda nam się „połapać” wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem klubu. Póki co, chciałbym podziękować Andrzejowi Jasickiemu za włożony trud w budowanie naszego klubu – powiedział pełniący obowiązki Prezesa MKS Śląsk, Piotr Jojko.

Tapi

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: