Prezydent Daniel Beger bez wotum zaufania. Co z absolutorium?

Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, po raz trzeci z rzędu nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Nadal nie wiadomo co z absolutorium z wykonania budżetu za 2022 r.

fot. FB/Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic
Prezydent Beger bez wotum zaufania Co z absolutorium

Prezydent Daniel Beger już od dawna nie może liczyć na większość miejskich radnych. Czerwcowa sesja Rady Miejskiej nie była więc dla niego łatwa. Podczas dyskusji na temat raportu o stanie miasta oraz przy okazji uchwały dotyczącej wotum zaufania usłyszał pod swoim adresem wiele gorzkich słów. Ostatecznie radni nie udzielili mu wotum zaufania i to po raz trzeci z rzędu! (Już przy drugim takim przypadku radni mogli rozpocząć procedurę odwołania prezydenta w referendum, jednak tego nie uczynili).

Daniel Beger w mediach społecznościowych stwierdził, że brak okazanego mu wotum zaufania odbiera jako brak akceptacji jego osoby w „funkcjonujących od lat miejskich układach”. Cóż, prezydentem jest od prawie pięciu lat i zdążył przez ten czas stracić zaufanie wielu osób, które na początku kadencji go popierało.

Co z absolutorium dla prezydenta Daniela Begera?

Co z absolutorium z tytuły wykonania budżetu za 2022 r.? Tu sprawa nie jest taka prosta. Świętochłowiccy radni nie głosowali bowiem w sprawie udzielenia absolutorium, ale jego nieudzielenia! I tej uchwały nie przyjęto. Nie oznacza to jednak udzielenia prezydentowi absolutorium. Czeka nas więc pewnie kolejne głosowanie w tej sprawie.

Swietochlowice szpital powiatowy

Może Cię zainteresować:

Świętochłowicki szpital się zwija? Kolejne problemy w Piaśnikach

Autor: Redakcja NGS24

15/02/2023

Zasłużony dla Miasta Świętochłowice Dla kogo nagroda

Może Cię zainteresować:

„Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. Dla kogo nagroda?

Autor: Redakcja NGS24

25/06/2023