Prezydent Świętochłowic o aferze z Grotą: Zapewniam, że kultura z Lipin nie zniknie

Miejmy nadzieję, że to już koniec afery związanej z plotkami o zamknięciu Domu Kultury "Grota" w Lipinach. Szum, jaki w tej sprawie poszedł w świat, zbudowany został nie na faktach, a na domysłach i przypuszczeniach. Jednoznacznie w tej sprawie wypowiedział się prezydent Świętochłowic Daniel Beger, który zapewnił, że żadnej likwidacji tam nie będzie.

Grota1

Na swoim oficjalnym profilu na portalu Facebook, prezydent zamieścił wpis, który emocjonalnie, ale jednoznacznie odnosi się do całej sytuacji.

- Pandemia wyrządziła duże spustoszenie w naszej świętochłowickiej kulturze. Wszyscy jesteśmy jej spragnieni, Ja również. Dlatego jest mi tym bardziej przykro, że próbuje się wciągać kulturę do politycznych rozgrywek. Z całą mocą zapewniam, że kultura z Lipin nie zniknie. Wręcz przeciwnie, "Grocie" trzeba przywrócić zasłużony blask, a przede wszystkim bezpieczeństwo korzystania z tego miejsca. To nasza perełka, o którą po latach zaniedbań, trzeba wreszcie zadbać. Zachęcam do obejrzenia materiału filmowego, który mam nadzieję rozwieje wszelkie wątpliwości.

https:="" www.facebook.com="" beger...<="" a>"="">

Drodzy mieszkańcy ❗ Pandemia wyrządziła duże spustoszenie w naszej świętochłowickiej kulturze. Wszyscy jesteśmy jej...

Opublikowany przez Daniela Beger - Prezydenta Świętochłowica Czwartek, 13 maja 2021