Prezydent Świętochłowic opuszcza „Bezpartyjnych Samorządowców”

„Bezpartyjni Samorządowcy”, współpracujący z Prawem i Sprawiedliwością, założyli… partię polityczną. Nazwę „pożyczyli” sobie od Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”, który skupia samorządowców związanych z Koalicją Obywatelską. - Stosowanie metod wykluczania oponentów przez podszywanie się pod nich nie wpisuje się w moje wartości – stwierdził prezydent Świętochłowici oraz szef "Bezpartyjnych Samorządowców" w województwie śląskim i odszedł z ugrupowania, do którego niedawno dołączył.

Bezpartyjni Samorządowcy
Prezydent Świętochłowic opuszcza Bezpartyjnych Samorządowców

„Bezpartyjni Samorządowcy” to ruch, który powstał przed wyborami samorządowymi w 2014 roku na Dolny Śląsku. Obecnie w województwie dolnośląskim współpracuje z Prawem i Sprawiedliwością. W tym roku dołączyli do niego dwaj prezydenci z województwa śląskiego: Świętochłowic – Daniel Beger i Mysłowic – Dariusz Wójtowicz. Jeżeli chodzi o tę „bezpartyjność” to trzeba przypomnieć, że Beger był w komitecie poparcia prezydenta Andrzeja Dudy, z kolei Wójtowicz w komitecie poparcia premiera Mateusza Morawieckiego.

- Bezpartyjni Samorządowcy są oszustwem wyborczym. Stworzonym dla Prawa i Sprawiedliwości, po to żeby oszukiwać mieszkańców naszego kraju, że są grupy samorządowców, które bardzo mocno wspierają swoich mieszkańców, są antyrządowe, a tak naprawdę z nimi współpracują, otrzymują środki. Chodzi tylko o to, żeby namieszać w głowach mieszkańcom – mówił w maju tego roku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i zaraz szef Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski” w województwie śląskim.

„Bezpartyjni Samorządowcy” założyli… partię. A nazwę sobie „pożyczyli” od konkurencji

I właśnie z powodu „Tak! Dla Polski” ostatnio zrobiło się głośno o „Bezpartyjnych Samorządowcach”. Okazało się, że członkowie „bezpartyjnych” zarejestrowali partię polityczną. Partię o… „pożyczonej” nazwie „Tak! Dla Polski”. Z tego powodu szeregi „Bezpartyjnych Samorządowców” postanowił opuścić prezydent Świętochłowic, Daniel Beger. Ogłosił to w czwartek, 29 czerwca 2023 r., za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Podstawą funkcjonowanie samorządów jest transparentność oraz poszanowanie dla wszystkich – w tym osób i ugrupowań o innych poglądach politycznych. Stosowanie metod wykluczania oponentów przez podszywanie się pod nich nie wpisuje się w ten kanon, ani w moje wartości – zaznaczył Daniel Beger.

Prezydent Świętochłowic dodał, że będzie współpracował z każdym, kto może przyczynić się do rozwoju Świętochłowic i Śląska. Zaznaczył jednak, że nie chce brać udziału w czymś, co nie jest zgodne z jego wartościami.

Prezydent Beger bez wotum zaufania Co z absolutorium

Może Cię zainteresować:

Prezydent Daniel Beger bez wotum zaufania. Co z absolutorium?

Autor: Redakcja NGS24

27/06/2023

Arkadiusz Chęciński Bezpartyjni Samorządowcy to oszustwo wyborcze i przystawka Pi S

Może Cię zainteresować:

„Bezpartyjni Samorządowcy to przystawka PiS”

Autor: Maciej Poloczek

11/05/2023

Arkadiusz Chęciński

Może Cię zainteresować:

Partia "Tak! Dla Polski"? Chęciński: Bezpartyjni Samorządowcy od początku byli przybudówką PiS

Autor: Patryk Osadnik

27/06/2023