Lokale użytkowe w Świętochłowicach. Zobacz, co oferuje miasto

MPGL Świętochłowice
Świętochłowice - lokal użytkowy przy ul. Katowickiej 20

Sprawdzamy dostępność lokali użytkowych w Świętochłowicach, które mogą zainteresować przedsiębiorców. Okazuje się, że takich lokali, z puli miejskiej zarządzanej przez spółkę MPGL jest w naszym mieście sporo. Większość z nich jest do wzięcia "od ręki".

Kiedy szukamy lokalu na działalność gospodarczą najbardziej interesuje nas jego stan techniczny, lokalizacja i otoczenie, ale także to, co w nim się znajduje. Czy na miejscu są sanitariaty, jaki jest rodzaj ogrzewania, stan witryn itd. Dlatego najczęściej wybieramy oferty wynajmu lokali w tzw. "nowym budownictwie" lub "u prywaciarza" na zasadzie umowy z właścicielem lokalu. Za to jednak niestety musimy zwykle słono płacić. Ceny lokali pod sklepy czy punkty gastronomiczne, nawet w Świętochłowicach przynoszą ból głowy. To nawet 50 zł / m2, co dla lokalu o średniej wielkości daje nawet ponad 20 tyś zł rocznie.

Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem może być także najem lokalu użytkowego od miasta. Takie lokale w Świętochłowicach można najmować zarówno biorąc udział w przetargach, jak i z wolnej ręki na zasadzie negocjacji. Ceny najmu są wielokrotnie niższe, niż u prywatnych właścicieli, często jednak wymagają remontów i nakładów po stronie najemcy. To jednak z czasem się zwraca, biorąc pod uwagę dłuższy okres działalności.

Jest nowy przetarg na lokale użytkowe

Zarządzająca lokalami użytkowymi w miejskim zasobie spółka MPGL ogłosiła już nowy przetarg na lokale użytkowe. Odbędzie się 8 czerwca, a wywoławcze stawki czynszowe są znacznie niższe niż w przypadku lokali prywatnych. Stawki wyjściowe to od 6 do 18 zł / m2. Aktualnie do przetargu wyznaczono takie lokale:

  • przy ul. Barlickiego 5 o metrażu 61 m2
  • przy ul. Hajduki 34 o metrażu 26 m2
  • przy ul. Katowickiej 4 0 metrażu 34 m2
  • przy ul. Katowickiej 20 o metrażu 31 m2
  • przy ul. Polaka 2 o metrażu 81 m2
  • przy ul. Łagiewnickiej 68 o metrażu 244 m2

Są też lokale bez przetargu

Część lokali w zasobie miejskim, w przypadku nie uzyskania najmu w przetargach trafia do puli najmu bezprzetargowego. Te lokale można wynająć na zasadzie negocjacji z zarządcą. Lista takich lokali, oraz ich zdjęcia prezentowana i aktualizowana jest na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach. Można je przeglądać tutaj

Wnioski o najem lokali użytkowych przyjmują pracownicy działu eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach, w pokoju nr 18 (poziom parteru) w siedzibie spółki przy ul. Tunelowej 2.

  • nr. tel. w sprawie wniosków o najem lokali użytkowych: 32 346 08 54
  • adres e-mail w sprawie wniosków o najem lokali użytkowych: [email protected]

W załączonej galerii zdjęć lokale użytkowe, wyznaczone do najbliższego przetargu

Świętochłowice - lokal użytkowy przy ul. Katowickiej 20

czytaj więcej: