Przed nami długi weekend. Sprawdź, jaka będzie pogoda!

Każdy z nas inaczej spędzi ten długi weekend, który zaczyna się już jutro. Niezależnie od tego, czy pojedziemy na wycieczkę, pójdziemy na ogródek, czy będziemy w pracy - wiemy, jaka będzie pogoda.

Dog 1310545 1280

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował synoptyczną prognozę pogody na długi czerwcowy weekend dla całej Polski. W nadchodzący weekend nad Polską będzie dominował klin wyżowy, który zapewni nam stabilną, przeważnie suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Zrobi się też cieplej.

Jaka będzie pogoda w długi czerwcowy weekend 2021

Czwartek 3 czerwca 2021 (Boże Ciało) będzie pogodny i suchy w całym kraju. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 20°C do 23°C, w obszarach podgórskich i nad morzem od 17°C do 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Piątek 4 czerwca 2021 przyniesie możliwość słabych i przelotnych opadów na wschodzie, głównie na Warmii i Mazurach. Poza tym pogodnie i sucho. Ciepło: od około 20°C na wschodzie do 25°C miejscami na zachodzie. W obszarach podgórskich i nad samym morzem nieco chłodniej, od 17°C do 20°C. Wiatr ponownie słaby, chwilami umiarkowany.

Sobota 5 czerwca 2021 będzie na ogół pogodna, szansa na przelotne, popołudniowe opady deszczu wystąpi jedynie lokalnie, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Temperatura maksymalna na ogół od 21°C do 25°C, w obszarach podgórskich oraz nad morzem od 17°C do 20°C. Dominować będzie słaby wiatr.

W niedzielę 6 czerwca 2021 deszcz możliwy będzie głównie na południowym zachodzie i krańcach południowych Polski. Na pozostałym obszarze prawdopodobieństwo opadów będzie niskie. Temperatura maksymalna ponownie przeważnie w przedziale od 21°C do 25°C, choć w obszarach podgórskich i nad samym morzem będzie nieco chłodniej, od 17°C do 21°C. Wiatr nadal słaby i umiarkowany.

Co przewiduje Damian Dąbrowski?

Sprawdziliśmy także, jaką pogodę przewiduje dla Śląska nasz znakomity meteorolog ze Świętochłowic - Damian Dąbrowski. Na Jego stronie www.pogodadlaslaska.pl prognoza wygląda następująco:

  • W czwartek 3 czerwca przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie od małego po duże. Bez opadów. Temp. max. ok. 19/21°C.
  • W piątek 4 czerwca zachmurzenie małe do umiarkowanego. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 20/22°C.
  • W sobotę i niedzielę 5-6 czerwca prawdopodobnie jeszcze ciut cieplej, bo nawet 21/23°C. Nie zabraknie Słońca, ale niewykluczone, że gdzie niegdzie popada.