Przed 1

Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach wznowiło działalność

Tydzień temu, z powodu potwierdzenia zakażania koronawirusem u jednego z dzieci, zamknięto Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach. U osób przebywających na kwarantannie nie zauważono niepokojących sygnałów, więc placówka wznowiła dziś działalność.

Świętochłowickie przedszkole zamknięto z powodu koronawirusa

Przedszkole przy ul. Miarki 1 zamknięto 2 września, po tym jak u jednego z dzieci, które przebywały w placówce do 28 sierpnia, podczas wakacyjnego dyżury, potwierdzono zachorowanie na COVID-19. Na kwarantannę skierowano 18 dzieci oraz 7 pracowników przedszkola wraz z rodzinami. Zgodnie z nowymi przepisami trwała ona do 7 września.

- W związku z brakiem niepokojących sygnałów zarówno ze strony rodziców dzieci, jak i pracowników, którzy przebywali na kwarantannie, lub jeszcze ją kończą, Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach zostaje otwarte z dniem 8.09.2020 r., a działalność placówki wznowiona – poinformowała Izabela Wiśniewska, p.o. dyrektor przedszkola.

Dyrektor przedszkola przypomina, że w dalszym ciągu placówka funkcjonuje w reżimie sanitarnym i każdy rodzic przy kontakcie z pracownikami placówki zostaje zobowiązany do zakrywania nosa i ust.

czytaj dyskusję

Polecamy: