Przeżyjmy to jeszcze raz. Uroczystości majowe w Świętochłowicach. Zobacz wideo

Mps

W Świętochłowicach obchody majowych świąt były w tym roku skromniejsze niż zwykle. To efekt obostrzeń pandemicznych. Mimo tych niedogodności uczczono je godnie i z wielkim szacunkiem. Szczególną okazją był również jubileusz setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

Specjalny koncert w ramach projektu “Niepodległość na Górnym Śląsku” można było oglądać 2 maja w wersji online na stronie Muzeum Powstań Śląskich oraz na facebookowym profilu tej placówki.

Tego samego dnia po zmroku na ścianie muzeum pojawił się niezwykły mapping „Śląsk wspólna sprawa” – wielkoformatowa animacja komputerowa 2D z elementami 3D, opowiadająca o kluczowych dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzeniach sprzed 100 lat. Mapping ten również można było obserwować online na muzealnym Facebooku.

W poniedziałek, 3 maja, w Parafii św. Piotra i Pawła przedstawiciele władz miasta wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę. Po mszy Przewodniczący Rady Miejskiej – Zbigniew Nowak oraz zastępcy prezydenta – Sławomir Pośpiech i Adam Trzebinczyk w imieniu władz miasta oraz wszystkich mieszkańców Świętochłowic złożyli kwiaty przy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Urząd Miejski w Świętochłowicach opublikował specjalny materiał wideo z uroczystych obchodów.

djembed

czytaj więcej:

Muzeum

Muzeum Powstań Śląskich: W setną rocznicę III...

M1

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Sw urzad

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w...

Centrum kultury slaskiej

Idzie lepsze

Umswiony22

Urzędy i instytucje w Świętochłowicach....

Kncesja

Pomocna dłoń dla gastronomii. Radni zwolnili...