Przy fortepianie od Bacha do AC/DC - Oryginalny stand-up pianisty, czyli Adam Snopek i jego performance

Połączenie stand-upu, performance'u i koncertu w jednym. Całość doprawiona odważnym, specyficznym poczuciem humoru oraz niezwykłą energią pianisty Adama Snopka. To wydarzenie, w którym można będzie wziąć udział 2 września w CKŚ. Wyjątkowy na skalę kraju stand-up przy fortepianie, zapowiada się niezwykle. W czasie występu o muzyce porozmawia się w nietuzinkowy sposób.

Adam Snopek Stand Up przy fortepianie

To stand-up, w trakcie którego odkryjemy, że co trzeci utwór światowego repertuaru współczesnej muzyki rozrywkowej zawiera w sobie fragment piosenki „Pieski małe dwa". Za pomocą tej formy artystycznej widzowie poznają nieznane fakty z życia popularnych artystów, odkryją rodzaje muzyki i zakończeń utworów, a także będzie świetna okazja, by wspólnie pośpiewać.

Warto przybliżyć postać pianisty. Adam Snopek to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1991r. został Laureatem I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Wieloletni korepetytor i aranżer muzyczny śląskich teatrów, m.in. Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Korez w Katowicach.

W spektaklu „Skazany na Bluesa" w reż. Arkadiusza Jakubika wciela się w postać Bergera, gra na instrumentach klawiszowych oraz kieruje zespołem muzycznym. Ponadto współpracuje z wieloma instytucjami kultury na Śląsku i w kraju m.in. z Operą Śląska w Bytomiu, Filharmonią Śląską w Katowicach, Kinoteatr Rialto w Katowicach.

„Przekonają się Państwo, że jeden śpiewający pianista i fortepian na scenie potrafią wyczarować magiczny, pełen pasji i emocji performance, który na długo pozostanie w Państwa pamięci” – tak brzmią zapowiedzi, zatem warto wybrać się na wydarzenie.

Performance odbędzie się 2 września 2021 roku o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach ul. Krauzego 1 tel. 32 345 21 60 / 515 182 275 w godzinach 8:00 - 15:00.

czytaj więcej:

Gorczycki Festiwal

Finałowy koncert Gorczycki Festiwal w Świętochłowicach

Martynszacht, Świętochłowice ("Sól ziemi czarnej")

Śląskie miasta w filmach Kazimierza Kutza (GALERIA)

Zdjęcie Główne

Studia dla dorosłych, dla dzieci oraz kursy szyte na miarę!

Lipiny dawniej

Historia Lipin. Ruszają Narodowe Dni Dziedzictwa 2021

Narodowe Centrum Kultury LEM

Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem w MBP Świętochłowice

IMG 20200914 203857

Wszystko, co Kochan to... dobra książka!

36344ca48475f863c1fe44d1c1cfab3f XL

O niepodległej