Przy fortepianie od Bacha do AC/DC - Oryginalny stand-up pianisty, czyli Adam Snopek i jego performance

Połączenie stand-upu, performance'u i koncertu w jednym. Całość doprawiona odważnym, specyficznym poczuciem humoru oraz niezwykłą energią pianisty Adama Snopka. To wydarzenie, w którym można będzie wziąć udział 2 września w CKŚ. Wyjątkowy na skalę kraju stand-up przy fortepianie, zapowiada się niezwykle. W czasie występu o muzyce porozmawia się w nietuzinkowy sposób.

Adam Snopek Stand Up przy fortepianie

To stand-up, w trakcie którego odkryjemy, że co trzeci utwór światowego repertuaru współczesnej muzyki rozrywkowej zawiera w sobie fragment piosenki „Pieski małe dwa". Za pomocą tej formy artystycznej widzowie poznają nieznane fakty z życia popularnych artystów, odkryją rodzaje muzyki i zakończeń utworów, a także będzie świetna okazja, by wspólnie pośpiewać.

Warto przybliżyć postać pianisty. Adam Snopek to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1991r. został Laureatem I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Wieloletni korepetytor i aranżer muzyczny śląskich teatrów, m.in. Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Korez w Katowicach.

W spektaklu „Skazany na Bluesa" w reż. Arkadiusza Jakubika wciela się w postać Bergera, gra na instrumentach klawiszowych oraz kieruje zespołem muzycznym. Ponadto współpracuje z wieloma instytucjami kultury na Śląsku i w kraju m.in. z Operą Śląska w Bytomiu, Filharmonią Śląską w Katowicach, Kinoteatr Rialto w Katowicach.

„Przekonają się Państwo, że jeden śpiewający pianista i fortepian na scenie potrafią wyczarować magiczny, pełen pasji i emocji performance, który na długo pozostanie w Państwa pamięci” – tak brzmią zapowiedzi, zatem warto wybrać się na wydarzenie.

Performance odbędzie się 2 września 2021 roku o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach ul. Krauzego 1 tel. 32 345 21 60 / 515 182 275 w godzinach 8:00 - 15:00.